Sportinė mityba kartu su Proteinas.lt papildais svorio mažinimui turi subalansuotą sudėtį. Jame yra medžiagų, kurių reikia organizmui. Ir nėra skirtumo tarp moterų ir vyrų sportinės mitybos. Tai universalus produktas, kuriame yra elementų, reikalingų svorio metimui, atsistatymui ir raumenų auginimui.
Skirtumas yra tik dozėje. Paprastai moterys sveria mažiau nei vyrai, todėl jų baltymų ar amino rūgščių dalis skirsis. Moterims sukurta atskira vitaminų ir mineralų kompleksų kategorija. Bet jei pažvelgsite į jų sudėtį, tai niekuo nesiskiria nuo papildų vyrams. Kartais moterų mityba skiriasi pakuotės spalva. Rožinis buteliukas ar dėžutė rodo, kad šis priedas skirtas gražiajai žmonijos pusei. Bet vėlgi, tai tik stereotipai apie spalvos priklausomybę lyčiai.
Maisto ir sporto papildai
Norėdami suprasti sporto mitybos vaidmenį lieknėjant, turite suprasti svorio metimo principus. Pirmiausia, nepakeitę mitybos įpročių, negalėsite pagerinti savo figūros. Ir čia yra du variantai: Laikykitės griežtos dietos, atsisakykite savo mėgstamo maisto, bet greitai numeskite svorį. Išmokite maitintis teisingai, sveikai, laikydamiesi tam tikro režimo, bet mesti svorį lėtai.
Pirmuoju atveju yra rizika, kad numestas svoris vėl grįš. Tereikia atsilaisvinti ir atsipūsti, nes svarstyklių rodikliai greitai kils aukštyn. O tai lemia žmogaus ypatumas daryti atsargas. „Riumo“ akimirkomis kūnas pradeda kaupti visus gaunamus riebalus, kad galėtų ramiai išgyventi nepriteklių, panaudodamas energijos atsargas. Griežtos dietos reikalauja lėto, atsargaus „išėjimo“, kad nebūtų grąžinti anksčiau numesti kilogramai. Be to, griežtos dietos yra didelis stresas organizmui. Bet tada svoris greitai išnyksta, dažnai dėl skysčių ir raumenų.
Subalansuotas maisto racionas
Antrasis būdas numesti svorio yra saugus, tačiau reikalauja stiprios valios. Tinkama mityba nėra dieta, tai gyvenimo būdas. O sveikos mitybos principų ir sveikos mitybos įpročių teks laikytis visą likusį gyvenimą. Tuo pačiu metu kilogramai išnyks lėtai, bet be streso kūnui ir prarasto svorio grąžinimo. Jei laikysitės KBJU principų (kalorijos, baltymai, riebalai ir angliavandeniai), tada išnyks riebalai, o ne vanduo ir raumenys. Taigi figūra pamažu gražės, o kūnas – jaunesnis.
Vidutiniškai PP numeta svorio nuo 500 g iki 3 kg, priklausomai nuo pradinio kūno svorio. Ir jei norite pagreitinti šį procesą, neprarandant sveikatos, turėtumėte imtis sportinės mitybos. Papildai pradeda medžiagų apykaitos procesus, normalizuoja vandens ir šarmų pusiausvyrą, didina ištvermę, gerina nuotaiką ir savijautą. Įrodyta, kad sportinė mityba prisideda prie teigiamo požiūrio į svorio metimą. O kai tampa pastebimi pirmieji pokyčiai, sustoti jau neįmanoma.
Antrasis svarbus priedų vaidmuo sklandžiai išplaukia iš pirmojo. Sportinė mityba padeda rasti jėgų treniruotėms. Tai padidina energiją, fizinę jėgą ir ištvermę. Visa tai verčia treniruotis ilgiau ir dažniau. O sportinės mitybos ir fizinio aktyvumo derinys duoda nuostabių rezultatų – dingsta kilogramai ir apimtys, kūnas tampa tonizuotas, grįžta odos atspalvis.
Baltymų rūšys ir specialūs kompleksai
Jie pagerina treniruočių efektyvumą. Tokioje sportinėje mityboje dažnai yra organizmui būtinų vitaminų, mikroelementų ir kitų natūralių komponentų. Pavyzdžiui, L-argininas ir kreatinas. Pirmasis komponentas padeda pagerinti kraujotaką ir raumenų audinio mitybą, o antrasis – pagreitina raumenų augimą, padidina jų jėgą, taip pat žymiai padidina ištvermę treniruočių metu.
- „Greiti“ baltymai. Tai yra baltymai, kuriuos organizmas greitai pasisavina (pavyzdžiui, išrūgų baltymai). Sportinė mityba su „greitais“ baltymais dažnai naudojama prieš pat treniruotę, taip pat ir po jos. Mažas angliavandenių kiekis jo sudėtyje prisideda prie poodinių riebalų mažinimo, o didelis baltymų kiekis – prie aktyvaus raumenų audinio augimo.
- „Lėti“ baltymai. Klasikinis tokio baltymo pavyzdys yra kazeinas. Išgėrus porciją, organizmas gali pasisavinti per 6-8 valandas. Todėl šiuos produktus geriausia vartoti vakare. Ir tada per visą miegą jūsų raumenys gaus reikiamą mitybą intensyviam augimui ir atsikratysite „naktinio alkio“ priepuolių.
Šaltinis: https://proteinas.lt