Kaip pasirinkti vandens filtrą?

vandens minkštinimo filtrai

Kiekvieno požiūris į vandenį iš čiaupo yra skirtingas. Kažkas be sąžinės graužaties gali išgerti porą litrų ir nepakelti nė antakio, o kažkas jos bijo, kaip raupsų. Skirtingais atvejais teisios abi stovyklos. Mūsų šalyje vandenį iš čiaupo saugu gerti beveik visur. Jis gali atitikti sanitarinius standartus, bet ne visada patinka skoniu.

Jei paprastam žmogui leista pažvelgti į vandens vamzdžių vidų, tai visą likusį gyvenimą jis vandens iš čiaupo negers. Norint išvalyti vandenį nuo įvairių priemaišų, patenkančių į jį valymo stotyse ir tiekiant į gyvenamuosius namus, geriausia naudoti specialius vandens minkštinimo filtrus. Kaip juos išsirinkti? Išsiaiškinkime.

Vandens filtrų funkcijos

Kiekvienas filtras turi savo privalumų ir trūkumų. Kai kurie dirba lėtai, bet yra nebrangūs. Jų apimties ir filtravimo greičio pakanka mažai šeimai. Pavyzdžiui, pusryčiams ruošti. Filtras yra iš pirmo žvilgsnio paprastas dalykas, kuris iš tikrųjų turi daugybę galimybių.

Filtro ąsočiai

Ąsočių filtrai yra paprasčiausias ir patogiausias pasirinkimas, pasižymintis maža kaina. Akivaizdu, kad jie negali neatsilikti nuo brangių modelių pagal filtravimo kokybę, tačiau net ir jų kasečių užtenka vandeniui išvalyti nuo pagrindinių nešvarumų.

Veikimo principas aiškus kiekvienam: vanduo pilamas į specialų ąsočio viršuje esantį skyrių. Po piltuvu yra filtro kasetė. Vanduo lėtai prasiskverbia pro jį dėl savo svorio ir patenka į indą.

Pačių kasetėse tokiuose filtruose yra puraus sorbento. Labiausiai paplitusi yra aktyvuota anglis. Aplinkai nekenksminga ir patogi medžiaga, kuri puikiai sugeria įvairias daleles, taip pat naikina nemalonius kvapus (kartais vandentiekio vanduo turi lengvą rūdžių kvapą). Be anglies, kasetėse yra jonų mainų dervų sluoksnis, kuris dėl reakcijų suminkština vandenį ir padeda išvengti nuosėdų atsiradimo virdulyje.

Į ąsočio filtrų kasetes galima įpilti kitų mišinių, kad būtų lengviau išvalyti vandenį. Čia reikėtų vadovautis taisykle: kuo brangesnis filtras ir jo kasetės, tuo jie technologiškai pažangesni. Tiesa, kartais kainą nulemia įvairūs „lustai“, pavyzdžiui, skaitmeninės kasetės būsenos indikatorius. Pačios kasetės yra nebrangios, parduodamos daugumoje prekybos centrų, todėl jas pakeisti neturėtų problemų.

Kasetės ištekliai priklauso nuo jos medžiagų. Pigiuose filtruose kasetes teks keisti po 100-200 litrų vandens, brangesniuose modeliuose po 400-500 litrų. Skaičiai atrodo dideli, bet iš tikrųjų viena kasetė tarnauja nuo 1 iki 3 mėnesių, priklausomai nuo modelio ir užpildo. Gyvenimo trukmė taip pat gali priklausyti nuo vandens kokybės vietovėje, kurioje jūs gyvenate.

Plaunami filtrai

Parduodama yra plačiausias asortimentas, nes jie yra populiarūs tarp gyventojų. Filtravimo sistema sumontuota po kriaukle, kur prie jos prijungtas vandens tiekimas, o iš filtro į kriauklę išvedamas atskiras maišytuvas.

Pati sistema dažniausiai susideda iš kelių kolbų, kurios nuosekliai sujungtos viena su kita. Kiekviena kolba turi savo filtravimo medžiagą. Vanduo iš vamzdžių praeina per kiekvieną indą paeiliui, palaipsniui išvalomas nuo visų kenksmingų priemaišų. Filtravimas vyksta nuo didelio iki mažo. Tai yra, pirmiausia iš vandens pašalinamos didelės frakcijos, tokios kaip smėlio ir rūdžių dalelės. Po to antroje kolboje skystis suminkštinamas jonų mainų dervos pagalba, kurios porose lieka druskos dalelės. Finišo linija yra vandens pratekėjimas per aktyvuotą anglį.

Toks filtras veiks greičiau nei ąsočio filtras ir suteiks kelis litrus per minutę. Tikslesni duomenys priklauso nuo modelio. Bendras vandens kiekis, kurį gali praeiti tokia kasetė, yra daug kartų didesnis nei ąsočio atitikmenų.

Todėl išėjime sutaupome daug daugiau keisdami filtro elementą. Brangiose sistemose filtrą galima keisti kartą per metus, pigesnėse jis tarnaus šešis mėnesius. Tiesa, laiko tarpas pernelyg slankus, nes tam įtakos turi ir jūsų rajone ar konkrečiame name tiekiamo vandens kokybė.

Šalia kriauklių sistemos

Kitas populiarus filtrų tipas tarp miestiečių. Montavimo principas itin paprastas: ant maišytuvo snapelio uždedamas antgalis, nuo jo eina žarna iki paties filtro, kuris stovi šalia arba ant virtuvės stalviršio, arba ant pačios kriauklės. Filtras turi savo maišytuvą, per kurį išteka išvalytas vanduo.

Tokio filtro našumas yra daug didesnis nei ąsočių, tačiau jis negali konkuruoti su „po kriaukle“ sistemomis.

Kasetės resursas taip pat didesnis nei ąsočio. Net ir vandentiekio sistemoje su blogu vandeniu valymo kokybė išlaikoma priimtinoje lygyje apie šešis mėnesius, tačiau dažniausiai tai trunka apie metus, jei skaičiuosime trijų asmenų šeima. Be to, jei nesate pernelyg tingus, kasetes galima ne tik atnaujinti, bet ir tiesiog regeneruoti. Tai yra, naudokite improvizuotas medžiagas, kad išvalytumėte jas nuo filtruotų priemaišų.

Jei vanduo jūsų namuose tikrai nekokybiškas, kietas ir su nuosėdomis, tuomet geriau žiūrėti į filtrus „po kriaukle“.

Atvirkštinio osmoso sistemos

Jei pradėsite ieškoti skirtumų, atvirkštinio osmoso sistemos išoriškai nesiskiria nuo įprastų trijų pakopų „po kriaukle“. Bet juose sumontuota papildoma kasetė, kuri ypatingu būdu filtruoja vandenį. Turi specialią membraną su skylutėmis. Atvirkštinio osmoso įrenginys gali pašalinti iš vandens 0,001–0,0001 mikrono dydžio daleles.

Dėl to turime tokį vaizdą: vanduo patenka į filtrą, kur jis pereina keletą valymo etapų, po kurių patenka į membraną. Jis praleidžia tik krištolo skaidrumo vandenį, kuris išleidžiamas į akumuliacinį rezervuarą, o „nešvarus vanduo“ patenka į kanalizaciją. Taigi pagrindinis klausimas yra kaina. Ne pats ekonomiškiausias variantas.

Be to, atvirkštinio osmoso filtrams reikalingas tam tikras slėgis vandentiekio sistemoje. Miestuose jis paprastai yra. 3-4 atmosferos ir vanduo stumiamas per membraną, vasaros sąlygomis toks filtravimas praktiškai neįmanomas. Arba turėsite įdiegti papildomą siurblį.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp atvirkštinio osmoso sistemų yra membranos buvimas. Praėjęs pro membraną vanduo taip pat lieka be įvairių druskų ir kitų priemaišų, kurios yra įprastame vandenyje ir reikalingos žmogui.

Jie dažnai pridedami prie vandens tiekimo valymo stadijoje, tačiau negailestinga membrana beveik visa tai atskiria nuo vandens molekulių ir gaunamas beveik distiliatas. Laimei, yra modelių, kurie po filtravimo etapo vandenį remineralizuoja ir praturtina vitaminais.

Šaltinis: pribus.lt

Susiję Įrašai

Požiūris
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...