Naujasis „Google“ algoritmas nustatys širdies ligas žiūrėdamas į jūsų akis

„Google“ mokslininkams pavyko atrasti bei sėkmingai išbandyti būdą kuris modernių technologijų pagalba gebės nustatyti žmogaus riziką susirgti širdies ligomis. Šis įrankis kol kas geba tiksliai nustatyti tris sveikatos aspektus: pakankamai tikslų žmogaus amžių, jo kraujospūdį ir tai ar jis rūko ar ne.

naujasis google dirbtinio intelekto algoritmas nustatys sirdies ligas ziuredamas i jusu akis
Lazerinė akių skenavimo procedūra. Mitre.org nuotr.

Proveržis medicinos technologijose

Technologijos inovatyvumas medicinoje padėtų nustatyti tai ar žmogus yra  linkęs susirgti rimta širdies liga ir ateityje sulaukti negalavimų tokių kaip, insultas ar širdies smūgis. Jos naudojimo tikslumas ir kaštai eventualiai turi potencialo prilygti dabartiniams medicinoje naudojamiems tyrimo metodams.

[toc]

Vienas apie tyrimą paklaustas medicinos ekspertas, teigė, jog tokio metodo ne tik padėtų žmonėms iš praktinės gydymo pusės (nebereiktų kraujo tyrimų, būtų surenkami tikslesni duomenys), bet ir didintų pačių daktarų galimybes.

Jų žinios technologijų pagalba galėtų būti dar tinkamiau pritaikytos gydant žmones nuo vienos ar kitos potencialiai sunkios širdies ligos, o atlikti tyrimai taptų tiek paprastesni, tiek greitesni panaudoti. Tai, savaime aišku, gerintų prieinanumą didesniems žmonių kiekiams, dėl sumažėjusių tyrimų kaštų.

Pradinis algoritmo treniravimas

naujasis google dirbtinio intelekto algoritmas nustatys sirdies ligas ziuredamas i jusu akis 1
Jūsų akis gali pasakyti apie jus daugiau nei manote.

Tam, kad dirbtinis intelektas sugebėtų pats įgauti tinkamų veiklos metodų, jam buvo pateikta apie 300 tūkstančių bylų apie pacientų medicininę istoriją bei jų akių skenavimų duomenys.

Pasiekti rezultatai – tikrai įspūdingi. Naujasis „Google“ algoritmas apžvelgęs nuotraukinius bei dokumentinius duomenis, sugebėjo tiksliai nustatyti bei apibūdinti žmogaus sveikatos stovį, net 70 procentų tikslumu. Tai reiškia, jog nors ir technologija visiškai nauja, ji turi itin didelį potencialą būti ištobulinta.

Nors pati idėja, jog apie žmogaus sveikatą gali pasirodyti kiek keistoka, galbūt, net absurdiška, kaip teigia medicinos ekspertai, tai parodo daugiau apie žmogaus kūną nei galite tikėtis. Daktarai, skenuodami jūsų akis atsižvelgia į vidinės rainelės būseną ir pagal tai sugeba nustatyti jūsų bendrą sveikatą.

Tolimesni tyrimai

„Google“ žada ir toliau treniruoti šį algoritmą bei gerinti jo tikslumą prieš tai atlikus dar detalesnius tyrimus. Nors šis produktas dar nėra savo finalinėje stadijoje, tai – be jokios abejonės, daug žadantis tyrimų metodas kuris turėtų pakeisti technologijų ir medicinos pasaulį iš esmės.

Šaltinis:
Google’s new AI algorithm predicts heart disease by looking at your eyes

Susiję Įrašai

SEO & Rinkodara
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...