Kas yra URL Adresai ir kaip juos tinkamai optimizuoti svetainėje?

kas yra urlURL adresas – tai internetinio resurso adresas kurio pagalba mūsų naršyklė gali jį surasti tarp kitų milijonų puslapių internete

SEO mokymai pradedantiesiems iš ekspertų →

Jo pagalba naršyklė prisijungia prie serverio kuriame yra mūsų norimas resursas – paveikslėlis, vaizdo įrašas, dokumentas, ar tiesiog kitas puslapis.

Kokia informacija slypi URL kode?

Svetainės URL adresas turi šią informaciją:

  • Protokolas kuris yra reikalingas pasiekti resursą (HTTP, HTTPS ar kt.)
  • Serverio lokacija (Pagal IP adresą arba domeną)
  • Resurso lokaciją serverio direktorijoje (pvz.: www.15min.lt/lietuvoje/kriminalai…)

Kas yra domenas skaitykite čia →

URL adreso reikšmė svetainės SEO

Galbūt nedaug kas tai žino, tačiau URL adresas turi pakankamai daug reikšmės organizuojant svetainės SEO – t.y. Optimizuojant ją paieškos varikliams.

Pažvelgus į Google svatainės optimizavimo pradedančiojo gidą – greitai pasidaro aišku, jog Google nori tikslių ir aprašomojų pavadinimų jūsų svetainės kategorijoms ir failų pavadinimams, tam, kad paieškos sistemos robotui būtų paprasčiau indeksuoti jos turinį.

Kadangi jūsų puslapiai URL adresai bus užvadinti tiksliai ir aiškiai – tai kartu suteiks ir daugiau informacijos apie tai ko tikėtis vartotojams ir paieškos varikliams.

Pripažinkime, juk prieš užeidami į puslapį atkreipiame dėmesį į tai kaip jis pavadintas.

Kaip tvarkyti svetainės URL adresus?

Norint tinkamai optimizuoti svetainės URL adresus, tai galima atlikti pasitelkus keletą žingsnių. Pasekus jais, svetainės puslapių pavadinimai bus trumpi ir aiškūs ir panaudos jums aktualiausius raktažodžius, pagal kuriuos svetainės įgaus pozicijų.

Trumpi ir aiškūs adresai

Šiuo žingsniu sekti nesunku, svarbiausia yra tinkamai suorganizuoti svetainėje esantį turinį. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, jog Google rezultatų Top 100 vidutinis URL adreso ilgis svyruoja tarp 35 ir 45 simbolių. Akivaizdu, jog tokio ilgio reikėtų ir jums.

Tinkamai užvadinus kategorijas – nebus sunku nustatyti tikslų URL adresą. Žinoma, prieš tai gerai pagalvokite kokiu kampu ir apie ką jūsų svetainės turinys bus kuriamas.

Apie URL adresų organizuotumo pagal turinį būtinybę kalba ir Google atstovas Matthew Cutts įraše žemiau.

Gerai panaudokite raktažodžius

Jeigu Google lankytojai akivaizdžiai matys apie ką yra svetainė – žymiai daugiau šansų jog jie spaus būtent ant jūsų svetainės, o ne kitų. Stenkitės, jog jūsų tekstas taip pat būtų susiejęs su įrašo ar puslapio pavadinimu.

Lengvai suprantamas URL adresas trauks lankytojus ir bus suprantamas paieškos sistemoms.

Venkite dublikatų

Jeigu turite keletą puslapių kurie yra labai panašūs savo turiniu, tai gali siųsti neteisingą signalą Google ir paieškos sistema nežinos kurį iš jų reitinguoti pagal tam tikrą raktažodį. Tai neleis jums pasiekti norimų rezultatų ir kilti į TOP pozicijas.

Paprastas būdas tai išspręsti – panaudoti “rel=сanonical” funkciją kurią reikia įrašyti į svarbesnio puslapio kodą. Tokiu būdu parodysite Google, jog antrasis puslapis nėra toks reikšmingas.

Mokykis SEO iš ekspertų →

Pabaigai

Aptarėme URL adreso koncepciją ir jo reikšmę svetainės SEO. Iš tiesų, tai tėra tik adresas kurį naršyklė panaudoja pasiekdama interneto adresą.

Anaiptol, tai gali būti ir reikšminga priemonė stiprinti svetainės pozicijas Google paieškos sistemoje. Todėl, tinkamai suorganizuoti šiuos adresus apsimoka.

Susiję Įrašai

SEO & Rinkodara
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 6
vidutinis įvertinimas - 4,17 iš 5
Loading...