Kaip išsirinkti „hostingą“ ir „domeną“?

Turbūt esate girdėję terminus „hostingas“ bei „domenas“, tačiau galbūt tiesiogiai su jais susidurti neteko ir šiose srityse daug informacijos neieškojote.

kaip pasirinkti geriausia hostinga kaip pasirinkti geriausia domena

 

 

 

 

 

 

[toc]

Abu šie terminai yra tiesiogiai susiję su internetu bei jūsų kasdien lankomais internetiniais puslapiais.

Hostingas“ – tai internetinio puslapio „namai“ arba vieta į kurią jūs keliate savo turinį, o „Domenas“ – internetinio puslapio „vardas“ arba adresas kurį vedate į naršyklės puslapio laukelį.

Šiame straipsnyje aptarsime abu šiuos terminus, kaip tai gali padėti jūsų internetinei svetainei bei verslui ir pateiksime keletą svarbiausių pasirinkimo kriterijų kaip tinkamai juos išsirinkti.

DĖMESIO: Efektyvus ir saugus Hostingas net su 20% nuolaida iš geriausių Lietuvoje!

Ką reikia žinoti apie šiuos terminus?

Domenas

Trumpai tariant, tai – internetinės svetainės adresas kurio dėka jūs prisijungiate prie jos, įvesdami jį į adresų laukelį savo naršyklėje.

Jį sudaro kelios dalys:

Puslapio tipas

Jų indeksai yra matomi kairėje svetainės adreso pusėje. Ši informacija reikalinga jūsų naršyklei kuri nuskaitinėdama puslapį, nustato kokio protokolo reikės jos turiniui nuskaityti.

Tam tikri internete pasitaikančių protokolų tipai:

HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) – tai dažniausiai matoma svetainių rūšis nurodanti jog puslapis turi teksto, paveikslėlių, video bei garso failų sistemų savo turinyje.

FTP (File Transfer Protocol) – tai svetainės su sistemomis skirtomis keistis failais (įkėlimas bei parsisiuntimas)

SSH (Secure Shell) – tai svetainė skirta jungtis prie nuotolinio kompiuterio.
Hostingas su 20% premija yra čia >>>

Domeno pavadinimas

Tai jūsų svetainės pavadinimas. Jis reikalingas jungiantis prie jūsų svetainės pagrindinio turinio bazės.

Subdomenas

Tai atskiras tinklalapis tame pačiame domene.

Pavyzdžiui, Vilniaus Universiteto tinklalapio adresas yra: www.vu.lt ir apima visus univesitete esančius duomenis ir naujienas. Tačiau, norėdami užeiti tik į Matematikos ir Informatikos fakulteto puslapį jūs tai galite padaryti įvedę mif.vu.lt

Jeigu jungiamasi prie pagrindinio domeno puslapio vartotojai subdomeno laukelyje mato „WWW“.

Subdomeno tikslas sukonkretinti svetainėje esantį turinį pagal tam tikrus kriterijus. Tai gali būti miestas, naujienų sekcijos, forumai ir t.t. Jis sukuriamas pakeitus įprastinį „WWW“ į jūsų norimą.

Aukščiausiojo tipo domenas

Tai svetainės adreso gale matomas indeksas po tašku. Jis indikuoja apie jūsų svetainės pobūdį, šalį, paskirtį. Kitaip tariant, šie domenai nurodo jūsų svetainės priklausomybę tam tikrai svetainių grupei. Šias grupes prižiūri už jas atsakingi registrų centrai.

Dažniausiai pasitaikančios svetainių grupių pavyzdžiai ir jų apibūdinimai:

.com – Komercinės svetainės
.org – Įvairios organizacijos (dažnai labdaros)
.net – Organizacijų tinklas
.gov – Valdžios agentūros (dažniausiai JAV)
.mil – Kariuomenės svetainės (tik JAV)
edu – Edukacinio pobūdžio organizacijų tinklai (Kolegijos, Universitetai, t.t.)
.lt – Lietuvos svetainės
.lv – Latvijos svetainės
.au – Australijos svetainės

Hostingas

Tai vieta kurioje laikomas visas internetinėje svetainės arba elektroniniame pašte esantis turinys. Vyrauja įvairių šios talpinimo erdvės formų, tačiau svarbiausios yra šios:

Shared Web Hosting

Hostingas su 20% premija yra čia >>>

Tai paprasčiausia svetainės patalpinimo forma, atitinkamai pasižyminti ir mažesniais kaštais. Šiuo atveju, jūsų svetainės turinys yra dedamas į platesnę duomenų bazę kurioje vyrauja daug kitų svetainių. Šis variantas tinka tiems kurie neturi daug techninių žinių ir nori sukurti paprastą svetainę arba neturi daug laiko skirti svetainės serverio priežiūrai.

Žinoma, šis variantas turi ir savo minusų. Nors tai pigus ir paprastas svetainės kūrimo variantas, jūs tampate dalinai priklausomas ir nuo kitų tame pačiame serveryje esančių svetainių.

Pavyzdžiui jeigu vienoje svetainėje dėl didelės apkrovos sumažėja greitis ar jos duomenys yra apkrečiami virusu, tai taip pat gali paveikti ir jūsų svetainės veiklą, kadangi jūs esate tos pačios duomenų bazės narys.

Laimei, dauguma šiuolaikinių hostingo įmonių turi tam tikrą apsaugą savo nariams tokiais nepalankiais atvejais. Jeigu svetainė užkrečiama, ji dažniausiai yra izoliuojama nuo kitų duomenų bazės narių arba yra taikomi tam tikri duomenų apkrovos apribojimai, tam, kad kiti nariai liktų nepaveikti.

Dedicated Web Server

Šiuo atveju jūsų svetainei yra suteikiamas atskiras, niekam kitam nepriklausantis serveris. Šis variantas yra žymiai brangesnis bei reikalauja papildomų resursų svetainių priežiūrai. Tai – didelei apkrovai pritaikytas hostingo variantas, kai visi resursai yra pajungiami jūsų svetainės gerbūviui.

Dedikuotame serveryje, be abejonės reikia ir daugiau svetainės priežiūros žinių. Jūs tūrėsite pats rūpintis tiek jos greičio optimizavimu, apkrovos dydžiu, tiek apsauga. Jeigu svetainė ar jų grupė netikėtai išsaugs, padidės apsilankančiųjų skaičius ar duomenys užsikrės, tai taip pat bus jūsų darbas vėl sutvarkyti serverio veiklą.

Sąsajos tarpusavyje (Geras hostingas + geras domenas)

Tinkamas hostingas is domenas jūsų svetainei gali atnešti itin didelės naudos. Jei lankytojai matys optimaliai dirbančią svetainę, lengvai įsimenamą, galbūt, net šmaikštų ir kūrybišką domeno pavadinimą, jie bus žymiai labiau suinteresuoti peržvelgti jūsų teikiamą turinį.

Tai kartu ir jūsų įmonės ar veiklos pirmasis įspūdis kurį klientai pamatys ir įsimins. Stenkitės sukurti jiems poreikį pas jus sugrįžti dar ne vieną kartą.

Kaip pasirinkti tinkamą hostingą?

Kaina

Visų pirma reiktų atsižvelgti į jūsų finansines galimybes ir pinigų sumą kurią galite skirti savo internetinės svetainės „globai“.

Be jokios abejonės, brangesnio plano įsigijimas iš hostingo įmonių, reikštų tiek didesnį greitį, tiek didesnį talpinamų duomenų kiekį, tiek didesnę svetainės apsaugą.

Už brangesnį planą vartotojai taip pat gauna teisę naudotis ir papildomomis privilegijomis tokios kaip pavyzdžiui: Hostingas kelioms svetainėms iš karto, didelės apkrovos svetainių hostingo galimybė ar net galimybė perparduoti hostingo paslaugas kitiems.

Apžvelkite kelis įmonių variantus, o ne tik pirmą pasitaikiųsį paieškos sistemoje. Dažniausiai, konkuruojančios įmonės siūlo įvairius mokėjimo planus kurie yra parengti remiantis:

suteikiamos vietos serveryje dydžiu, duomenų srauto apimtimi, el.pašto dežučių skaičiumi bei nuomos periodu.

Peržiūrėję įmonių pasiūlymus bei mokėjimo variantus galite pasirinkti labiausiai jums tinkantį ir prieinamą.

Kokybė ir patikimumas

Šiuo atveju, galima dar kartą paminėti „Shared“ ir „Dedicated“ serverių planus.

Jei jus domina paprastas duomenų talpos variantas ir manote, jog jūsų įmonei užteks mažos svetainės su nedidele apkrova rinkitės bendrąjį hostingo variantą, tačiau turėkite omenyje ir galimus jos apsaugos bei grečio minusus.

Tuo tarpu, dedikuotas serveris, nors ir pasižymi didesniu resursu kiekiu ir suteikia daug savarankiškumo virtualioje erdvėje, reiktų prisiminti ir tai, jog viskas priklauso nuo jūsų ir turinio pasiekiamumą savo svetainių lankytojams turite administruoti pats.

Reputacija ir atsiliepimai apie įmonės veiklą

Pasidomėkite apie hostingo įmonių atsiliepimus socialiniuose tinkluose, pažįstamų rate ar forumuose. Galbūt jūsų pasirinktas variantas nėra toks geras kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio? O gal įmonės „Facebook“ paskyra kupina neigiamų klientų komentarų?

Išsirinkus, taip pat pasikonsultuokite su pasirinktos įmonės ekspertais galinčiais jums padėti pasirinkti tinkamiausią hostingo plano variantą, klauskite visko ir nesidrovėkite, įmonės darbas yra padėti jums bei suteikti visą reikiamą informaciją apie jų teikiamas paslaugas.

Kaip pasirinkti tinkamą domeną?

Jūsų taikomasi sritis (Raktažodžiai)

Nuspręskite kokio pobūdžio pavadinimas geriausiai apibūdina jūsų įmonės ar organizacijos veiklą. Klientai dažniausiai ieškos jūsų teikiamų paslaugų ar prekių įmonių naudodami vienus iš didžiausių paeiškos variklių (Google, Yahoo ar Bing).

Prieš kurdami domeną pasidomėti populiariausiomis paieškos sistemos užklausomis susijusiais su jūsų veikla. Ar tai bus tikslus įmonės pavadinimas? O galbūt jums tiks ir frazė kuri apima kelias sąvokas iš karto?

Raktažodžių panaudojimas domene, bus ne tik aiškesnis ieškančiąjai auditorijai, tačiau, kartu prisidės ir prie įmonės svetainės pripažinimo. Paeiškos varikliai tai pastebės ir iškels jūsų svetainę į aukštesnius paieškos sistemos metamus rezultatus.

Patikimas ir tikslus pavadinimas, bus vienas iš pirmųjų jūsų įmonės pastebėjimo ženklų jūsų potencialiems klientams ir į tai yra būtina atkreipti dėmesį.

Lengvumas, trumpumas (įvesti, prisiminti)

Ne paslaptis, jog nei vienam žmogui nepatiktų praleisti daug laiko vien įvedant jūsų svetainės pavadinimą į adreso laukelį. Sunkiai prisimenamas domeno pavadinimas, be jokios abejonės – klientus atbaidantis faktorius.

Pasirinkite frazę ar sąvoką kurią ne tik lengva atsiminti, tačiau ir nesunku įvesti, tokiu būdu jus nerizikuosite jei klientai suklys ir įves neteisingą frazę.

Nepabijokite pabūti kūrybiški ir pasiskolinti žodžių iš kitų kalbų, panaudokite žodžių ar sakinių trumpinius įdomiaim pavadinimui gauti.

Jūsų įdėtos pastangos vien patrauklaus pavadinimo kūrimui, atsispindės kaip jūsų dedikacijos klientams vaisius ir parodys jūsų norą išsiskirti bei būti matomiems.

Jūsų rinka ir domeno pabaiga pagal sritį

Ar esate įmonė kuri veikia vien Lietuvos teritorijoje? Ar turite padalinių ir kitose šalyse? Tinkamai apmąstykite savo įmonės pobūdį bei svetainių grupę kuriai ji gali priklausyti.

Kai kurie iš jų yra laisvai prieinami ir juos gali registruoti, bet koks fizinis ar juridinis asmuo, tačiau kiti yra suteikiami tik specialaus pobūdžio internetinėms svetainėms.

.com – Komercinis domeno papildinys, šiuo metu vis dar išliekantis populiariausias domenų rinkoje. Tai įprastinis ir lengvai įsimintinas pavadinimo tęsinys tinkantis įvairaus pobūdžio veiklai.

.lt – Lietuvos įmonių domeno papildinys. Besijungiantis asmuo bei naršyklė, su valstybe susijusiais papildiniais yra informuojamas apie šalį kuri tą domeną administruoja. Šio domeno administratorius Lietuvoje yra Kauno Technologijos Universitetas prižiūrinti naujų svetainių šiuo adresu registraciją.

Hostingas su 20% premija yra čia >>>

Šaltiniai:

Internet Domain Name Structure

HTTP (Hypertext Transfer Protocol)

Top-Level Domain (TLD)

.lt domeno administratorius

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...