Sveika gyvensena: keletas svarbių patarimų dėl sporto ir mitybos

Sveikas gyvenimas

[toc]

Sportas – vienas svarbiausių faktorių norint gyvent sveikai ir pagerinti savo gyvenimo kokybę. 

Pradėti sportuoti niekada nevėlu, o didesnis fizinis aktyvumas žmogui gali išeiti tik į naudą, nesvarbu ar esate profesionalas, kuris puikiai susiderina mitybą, ar stiprinate save maisto papildais sportui, ar tiesiog sportuojate rekreacijai.

Kitas dalykas kurį galime išskirti kaip svarbų – tinkama mityba, kuri taip pat atlieka svarbią rolę gerinant žmogaus gyvenimo kokybę.

Dauguma mūsų, tai jau žino, tačiau ne visi šių principų laikomės. 

Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip pagerinti savo gyvenseną sporto ir mitybos pagalba.

Sportas

Kokybė, o ne kiekis

Dažnai vyrauja mitas sportuojant, jog kuo daugiau – tuo geriau, tačiau tai nėra tiesa. Kur kas geriau atlikti kelias geras treniruotes, nei kas kartą kūną varginti iki pat limito. 

Taip pat svarbi variacija, būtent intensyvumo aspektu. Jūsų savaitinė programa turėtų turėti keletą dienų intensyvioms treniruotėms, sekant lengvesnėmis treniruotėmis ir poilsio dienomis. 

Kiekvienos dienos metu elkitės taip kaip esate numatę ir laikykitės rėžimo.

Poilsis – taip pat svarbus

Treniruočių dienos yra skirtos treniruotis, o poilsio dienos – poilsiui. Neduodant organizmui pailsėti po maksimalaus intensyvumo treniruotės pasieksite labai menkų rezultatų, kadangi kūnui nebus laiko “atsistatyti”.

Paprastai rekomenduojama skirti bent vieną dieną per savaitę poilsiui, kartais ir daugiau laiko. Ir žinoma, kai kalbame apie poilsį, turime omeny visišką kūno atpalaidavimą. Tai reiškia, jokių, kad ir lengvų treniruočių ar krosų, tiesiog leiskite sau pailsėti tą dieną.

Nepamirškite ir savo psichologinės sveikatos

Sportas – nėra tik fizinė veikla ir čia kartais įtakos geresniems pasiekimams ir bendrai savijautai turi psichologiniai faktoriai. Dažnai pradėję sportuoti pradedame jaustis blogai, greitai nusiviliame pasiektais rezultatais.

Tačiau sportui, kaip ir kitoms veikloms reikia pastangų, susikaupimo ir svarbiausia gero nusiteikimo. Galbūt skambės kaip klišė, tačiau tikėti savimi ir savo sugebėjimais sporto salėje yra be galo svarbu norint galiausiai tų rezultatų ir pasiekti.

Jei kažkas nepavyko, tiek jau to, bandykite dar kartą ir nesigraužkite dėl klaidų. Tai nutinka visiems ir visada, todėl visiškai neapsimoka sau dar labiau pakenkti pergyvenant dėl to, jog kažkas nepavyko.

Mityba

Valgykite tikrą maistą

Valgydami visuomet rinkitės “tikrą”, kuo šviežesnę ir natūralesnę produkciją. Iš esmės galite vadovautis tokiu klausimu – ar šis produktas yra savo natūralioje būsenoje ir nebuvo kažkaip procesuotas, perdirbtas ar pakeistas?

Švieži vaisiai, daržovės, mėsa ar žuvis – puikus pasirinkimas kuris bus ne tik sveikesnis mūsų kūnui, tačiau ir leis jaustis kur kas geriau. Žinoma, kartais sau galime leisti suvalgyti ne tokį sveiką skanėstą, tačiau jūsų dietos pagrindą turi sudaryti kuo natūralesni produktai.

Nesekite dietų aklai

Dažnai girdime apie įvairiais naujas dietas kurios padeda greitai pasiekti norimų rezultatų. Jei jums aktualu svorio metimas, venkite valgyti pagal tokius planus. 

Čia nurodymai dažniausiai būna labai vangūs, neatsižvelgus į kiekvieno žmogaus pomėgius ir organizmą. O pats valgymo principas labiau panašus tampa į visišką organizmo alinimą o ne dietą.

Atminkite, jog sveika mityba, nesvarbu ar jūsų tikslas pradėti geriau valgyti dėl sporto ar atsikratyti nereikalingų kilogramų nėra apibrėžtas griežtomis normomis ar produktais kuriuos būtina vartoti.

Svarbu derinti viską pagal save, o jeigu reikia pagalbos, visada galite kreiptis į mitybos specialistą.

Klausykite savo kūno

Galiausiai, valgant visuomet turite klausyti savo kūno. 

Jaučiatės, jog esate pavalgę, nors pagal dietą parašyta, jog dar nesuvartojote visų produktų? Nevalgykite.

Nemėgstate kažkokio produkto? Ieškokite alternatyvų.

Kiekvieno organizmas yra labai skirtingas ir universalios dietos tinkančios viskam iki šiol nėra sukurta. Nesivadovaukite skaičiais aklai, kiek turite ar neturite suvalgyti ar išdeginti kalorijų kiekio per dieną. Stebėkite savo pojūčius ar esate alkani, sotūs, pavargę ir t.t.

Tik taip galėsite jaustis puikiai.

Pabaigai 

Straipsnyje aptarėme keletą sveikos mitybos ir sporto principų geresnei gyvenimo kokybei. Iš tiesų labai svarbu yra palaikyti balansą, tiek treniruojantis, tiek maitinantis ir jokiu būdu aklai nesekti nurodytų instrukcijų. Sveika gyvensena turi būti malonumas, kitaip nebus jokio efekto.

Susiję Įrašai

Požiūris
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...