8 patarimai, kaip įsirengti praktišką vonios kambarį

Vonios kambaryje kiekvienam iš mūsų tenka praleisti pakankamai daug laiko, todėl norisi, kad ši patalpa būtų ne tik jauki, bet ir praktiška. Tuomet nereikės skirti daugybės laiko jos priežiūrai, o atlikdami kasdienes procedūras, galėsime maksimaliai atsipalaiduoti. Tam, kad iš tiesų pavyktų sukurti tokią aplinką, reikia įdėti nemažai pastangų – jums tai padaryti padės žemiau pateikti praktiško vonios kambario patarimai.

Daug dėmesio skirkite išplanavimui

Tenka pripažinti, kad daugelis iš mūsų negali pasigirti ypatingai erdviu vonios kambariu – norėdami užtikrinti, kad patalpa bus patogi, turime atsakingai suplanuoti kiekvieną jos erdvę. Turėtumėte įsitikinti, kad prie kiekvieno baldo ar įrenginio galėsite patogiai prieiti ir turėsite galimybę laisvai jais naudotis. Verta pagalvoti ir apie erdvę taupančius sprendimus – tai gali būti sulankstomos ar stumdomos dušo kabinų durys, pakabinami baldai, ant skalbimo mašinos montuojami praustuvai ir, pavyzdžiui, potinkiniai maišytuvai ar sieniniai klozetai.

vonios-baldai
vonios-baldai

Pagalvokite apie sutaupyti leidžiančius sprendimus

Įrenginėjant vonios kambarį norėtųsi, kad pavyktų sutaupyti ne tik vietos, bet ir lėšų – tuomet ši erdvė iš tiesų bus praktiška. Šiuolaikiniai gamintojų sprendimai suteikia ir tokią galimybę, tad būtų apmaudu jais nepasinaudoti. Verta pagalvoti apie dvigubus klozetų bakelių mygtukus, termostatinius maišytuvus ir kitus panašius įrenginius, leidžiančius optimizuoti vandens sąnaudas. Tačiau nepamirškite, kad ekonomiškumas šiuo atveju priklauso ir nuo jūsų įpročių.

termostatinis-maisytuvas
termostatinis-maisytuvas

Įsitikinkite, kad įranga bus paprastai prižiūrima

Norėtųsi, kad į vonios kambarį dažniausiai tektų užsukti atpalaiduojančioms procedūroms, o ne varginantiems valymo darbams – apie tai vertėtų susimąstyti dar tuomet, kai ši patalpa yra įrenginėjama. Vienas iš tokių variantų yra įleidžiami praustuvai: jie ne tik vizualiai neatkreipia dėmesio, bet ir yra lengvai prižiūrimi. Jei ketinate vonios kambaryje montuoti dušo kabiną, nesuklysite pasirinkę tokią, kuri yra padengta populiariąja „Easy Clean“ danga. Ji puikiai saugo paviršių nuo kalkių ir purvo nuosėdų, todėl šios įrangos priežiūra tampa kur kas paprastesnė.

easy-clean-dangos-palyginimas
easy-clean-dangos-palyginimas

Atkreipkite dėmesį į įrenginių medžiagas

Toliau kalbant apie paprastą priežiūrą, verta atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių vonios įrenginiai yra pagaminti – tai ypač aktualu tuomet, kai nusprendžiama rinktis vonią. Pastaruoju metu daugiausiai komplimentų susilaukia akmens masė ir Silkstone medžiaga: šie gaminiai yra atsparūs cheminėms medžiagoms ir įbrėžimams, o jei prireikia, juos galima lengvai atnaujinti ir patiems. Tokioms vonioms neteks skirti daug dėmesio ir jos ilgus metus atrodys tarsi ką tik įsigytos.

Carina-laisvai-pastatoma-vonia
Carina-laisvai-pastatoma-vonia

Pirmenybę teikite funkcionaliems sprendimams

Funkcionalūs sprendimai padeda taupyti vietą ir dažnu atveju leidžia sumažinti pradines investicijas, tad sunku būtų paneigti jų praktiškumą. Šioje erdvėje ypač mėgstamos vonios sienelės, kurios padeda išspręsti dilemą, ar rinktis vonią, ar visgi apsiriboti dušo kabina: pasitelkus šį priedą, vonią galima naudoti skirtingais būdais. Siekiant daugiau komforto, verta pagalvoti apie klozetus su bidė funkcija – tuomet šio įrenginio nereikės statyti atskirai. Taip pat sparčiai populiarėja ir bidė dušeliai, kuriuos galima panaudoti ne tik asmeninei higienai, bet ir buitinėms reikmėms.

praktiskas-vonios-kambarys
praktiskas-vonios-kambarys

Suraskite vietos rankšluosčiams

Vonios kambarį bus paprasta prižiūrėti tuomet, jei kiekvienas daiktas turės konkrečią savo vietą. Dažniausiai apsirūpiname spintelėmis ir pagalvojame, kur sudėsime higienos reikmenis, tačiau rankšluosčių laikymui skiriame per mažai dėmesio. Jų džiovinimui puikiai tinka didesni vonios gyvatukai, tačiau taip pat pravartu pagalvoti apie jų kabliukus. Maksimaliai išnaudodami erdvę, juos galite tvirtinti prie vonios durų ar sienos, esančios šalia pagrindinės vonios įrangos – ji dažniausiai lieka nepanaudota.

ranksluosciu-kabliukas
ranksluosciu-kabliukas

Rinkitės nesenstančio dizaino elementus

Ne paslaptis, kad vonios interjero tendencijos kasmet šiek tiek kinta, tačiau logiška, kad nėra galimybių nuolat pagal jas atnaujinti šios erdvės. Visgi, jeigu iš karto plėtosite nesenstantį, laiko patikrintą ir dėl to – universalų stilių, pridėję kelis naujus aksesuarus, niekuomet neatsiliksite nuo vyraujančių madų. Rinkitės neutralius, lengvai derinamus atspalvius ir atsižvelkite į sienų bei grindų spalvas – tuomet dar rečiau norėsis galvoti apie pokyčius. 

vonios-kambario-aksesuarai
vonios-kambario-aksesuarai

Nepamirškite veidrodžio apšvietimo

Nors tai atrodo nedidelė smulkmena, nusprendę pasirinkti veidrodį su LED apšvietimu, labai greitai įsitikinsite jo praktiškumu. Prie jo dar patogiau galėsite atlikti gražinimosi procedūras, o jeigu į vonios kambarį užsuksite nakties metu, blankesnė šviesa neprivers jūsų visiškai prabusti. Be to, toks apšvietimas yra taupus ir ekonomiškas – dėl visų šių savybių jis puikiai dera prie praktiško vonios kambario apibrėžimo.

led-veidrodis
led-veidrodis

Vadovaudamiesi šiais patarimais, lengvai sukurti praktišką vonios kambario aplinką, kurioje bus malonu leisti laiką. Daugybę tokiai patalpai tinkančių baldų ir įrenginių rasite Arsan.lt parduotuvėje arba atvykę į ARSAN vonios įrangos saloną Vilniuje.

Susiję Įrašai

Pasaulis
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...