Sėjos (sodininko) kalendorius

Sėjos (sodininko) kalendorius 2024

Sėjos kalendorius, taip pat vadinamas sodininko kalendoriumi arba sodininko mėnulio kalendoriumi, yra specialus kalendorius, kuriame pateikiama informacija apie palankius ir nepalankius laikotarpius sodinimui, sėjimui, sodininkystės darbams ir kitoms sodininkystės veikloms. Šis kalendorius grindžiamas įsitikinimu, kad mėnulis ir planetos judėjimas daro įtaką augalų augimui ir vystymuisi, todėl pasirinkus tinkamą laikotarpį, galima pasiekti geresnių augalų rezultatų.

Pagrindinė sėjos kalendoriaus idėja yra tai, kad tam tikrais mėnesio dienos ir mėnulio fazės yra palankesnės tam tikriems darbams sodininkystėje. Pavyzdžiui, mėnulio augimo fazė laikoma palankia sodinti augalus, o mėnulio nykimo fazė yra tinkamesnė dirvožemio trąšų paskirstymui ir šaknų derinimui.

Sėjos kalendorius taip pat gali apimti įvairius kitus gamtos požymius ir astronominius įvykius, pvz., saulės ir mėnulio užtemimus, planetų judėjimą ir pan. Tai padeda sodininkams planuoti darbus ir pasirinkti tinkamiausią laikotarpį augalų auginimui, siekiant pagerinti derlių ir sumažinti augalų ligų bei kenkėjų riziką.

Sėjos kalendorius yra populiari priemonė daugelyje šalių, ypač tarp tradicinės sodininkystės šalininkų, nors mokslinės bendruomenės dažnai vertina jo veiksmingumą skeptiškai. Dauguma sėjos kalendorių leidėjų metų pradžioje arba pabaigoje pateikia naujus kalendorius, kurie apima atnaujintą informaciją apie palankius laikotarpius sodininkystei.

Žemiau pateiksiu Sėjos kalendorių kiekvienam mėnesiui pradėdant nuo sausio. Šis kalendorius yra bendrosios gairės, o konkreti informacija gali skirtis pagal regioną ir klimato sąlygas.

Sausis:

 • Sodinimas: Sodinimas yra ribotas dėl šaltų temperatūrų daugumoje regionų. Tačiau galite pradėti sėti vidutiniškai šiltose patalpose, kad paruoštumėte sodinukus vėlesniam perkėlimui į lauką.

Vasaris:

 • Sodinimas: Šiltuose regionuose galite pradėti sodinti sėklas ir sodinukus šiame mėnesyje. Tačiau tikrinkite vietinę oro temperatūrą ir prognozę.

Kovas:

 • Sodinimas: Sodinimas tęsiasi šiltuose regionuose. Daugumoje vietų šioje mėnesį galite pradėti sėti ankštinius daržoves, šparagines pupelių, salotas ir špinatus.

Balandis:

 • Sodinimas: Daugelį daržovių galite pradėti sėti ar sodinti lauke. Tai gali apimti pomidorus, agurkus, paprikas, morkas ir kt.

Gegužė:

 • Sodinimas: Gegužė yra palankus mėnuo sodinti daugelį vasaros daržovių, tokių kaip baklažanai, cukinijos ir moliūgai.

Birželis:

 • Priežiūra: Birželio mėnesį svarbu reguliariai priežiūra sodo augalus, įskaitant laistymą ir trąšų pridedimą.

Liepa:

 • Priežiūra: Laistykite ir tręškite daržoves. Pašalinkite piktžoles.

Rugpjūtis:

 • Derlius: Rugpjūtis daugumoje regionų yra derliaus mėnuo. Pradėkite skinti ir džiaugtis šviežiomis daržovėmis.

Rugsėjis:

 • Ruošimas: Rugsėjis gali būti laikomas rudens ruošimosi mėnesiu. Galite pasėti pirmuosius žieminius daržoves.

Spalis:

 • Saugojimas: Daugumą žieminių daržovių galima laikyti šaltame ir sausoje vietoje, kad išlaikytumėte jų šviežumą per žiemą.

Lapkritis:

 • Pabaiga: Daugumoje regionų tai baigiamasis sodininkystės mėnuo. Ruoškitės žiemai ir galite tęsti sodo priežiūrą.

Gruodis:

 • Pauzė: Daugumoje šaltų regionų žiemą sodininkystė pritraukia prieigą prie žieminių daržovių ir galite mėgautis savo laisvalaikiu, planuodami kitą sezoną.

Svarbu atsiminti, kad šie mėnesio vadovai yra bendros gairės, ir jie gali skirtis priklausomai nuo jūsų regiono klimato. Vietinės sodo žurnalų, kaimynų patarimai ir vietinės sodininkystės organizacijos gali suteikti jums daugiau informacijos, atitinkančios jūsų konkrečius augalų sodinimo ir priežiūros poreikius.

Susiję Įrašai

Pasaulis
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...