Apie ką yra serialas “Sostų Karai”?

apie ka serialas sostu karai“Sostų Karai” arba “Sostų žaidimas” – tai didelio populiarumo visame pasaulyje susilaukęs televizinis serialas kurtas ir rodytas per HBO televiziją nuo 2011 iki 2019 metų.

Serialo siužetas yra paremtas amerikiečių rašytojo Džordžo R.R. Martino fantastinių novelių serija “Ledo ir ugnies giesmė”. [toc]

Vingiuotas siužetas, drama ir veiksmas – visi šie elementai susimaišo į vieną puikų derinį, kuris pakerėjo milijonus širdžių visame pasaulyje.

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime šį serialą ir jo siužetą.

Serialo “Sostų karai” siužetas – pagrindinės detalės

Serialas “Sostų Karai” veiksmas vyksta fiktyviuose Vesteroso ir Eseso žemynuose, savo aplinka labai primenančiuose “Žiedų Valdovo” pasaulį. Savaime suprantama, jokių tiesioginių sąsąjų su realia žmonijos istorija čia nėra.

Nors serialas turi labai daug tradicinių fantastikos elementų kaip drakonai, magija, kovos su kardais ir kiti, tai tėra tik fonas pagrindinei serialo esmei – politiniams žaidimams ir dramai tarp serialo veikėjų.

Iš esmės serialo siužetą galima išskirstyti į 3 pagrindines siužetines linijas. Apie jas žemiau.

Civilinio karo siužetinė linija

Čia veiksmas sukasi ties įvairiomis šeimomis Vesteroso žemyne ir jų siekį užimti “Geležinį sostą” – sostą kuris leis valdyti visas septynias žemyno karalystes. Būtent dėl to serialas ir yra vadinamas “Sostų Karais” arba “Sostų žaidimu”.

Pagrindinės trys kovojančios šeimos čia tai – Starkai iš Vinterfelo, Lanisteriai iš Kasterli Roko ir Baratijonai iš Dragonstouno.

Serialo pradžioje karalystes valdo karalius Robertas Baratijonas, tačiau jam mirus, valdžia atitenka Lanisteriams kuomet Roberto žmona Sersėja Lanister tampa valdančiąja karaliene, o sostas pagal paveldėjimo principą tenka jo sūnui Džofriui. Sersėjos brolis Tirijonas tampa vyriausiuoju patarėju.

Lanisteriams užėmus valdžią, kitoms karalystėms kyla pagrįstų įtarimų, jog jie į valdžią atėjo neteisėtai, todėl jos pradeda sukilimą su tikslu paimti valdžią į savo rankas.

Esoso siužetinė linija

Kita vieta ties kuria rutuliojasi veiksmas – tai Esoso kraštas, negailestingoje žemėje kurios didžiąją daugumą sudaro dykuma. Čia pagrindinė veikėja – Deineris Targarian, tremtyje gyvenanti vienintelė Targarian šeimos įpėdinė, šeimos kuri valdė septynias karalystes iki Baratijonų atėjimo.

Jos tikslas – sukurti galingą armiją, grįžti į Vesterosą ir grąžinti valdžią į savo rankas. Nors pradžioje ji buvo parduota Dotrakų genties lyderiui į žmonas, Deineris eventualiai lampa labai galinga savo armijos karaliene, kartu savo apsuptyje turėdama 3 drakonus, būtybes kurie kaip mano daugelis, jau seniai yra išnykę.

Kartu su savo drakonai ir nuolatos augančia armija, Deineris planuoja persikelti į Vesterosą ir užimti valdžią į savo rankas.

Nakties sargybos siužetinė linija

Trečioji istorija sukasi aplink pačią Vesteroso žemyno šiaurę, o tiksliau didžiulę ledinę struktūrą vadinamą Didžiąja Siena kuri saugo Vesteroso žmones nuo laukinių gyvenančių už jos ir antgamtiškų būtybių vadinamų Gyvais Numirėliais. Nors daugelis netiki jų egzistavimu, neaiškios kilmės mirtys, greitai paskleidžiai labai baugių įtarimų.

Pagrindinis veikėjas čia – tai Džonas Snou, Starkų šeimos galvos Nedo Starko nesantuokinis sūnus, norėdamas įrodyti savo vertę ir rasti prasmės gyvenime, savo noru užsirašantis į Nakties Sargybą – grupę kuri saugo Didžiąją Sieną nuo bet kokio pavojaus ateinančio iš šiaurės.

Artėjant žiemai, Naktinė Sargyba sulaukia daug antpuolių iš laukinių žmonių armijos esančios šiaurėje, siekiančių patekti į septynias karalystes. Visa tai kas vyksta čia yra labai menkai žinoma likusiems karalystės gyventojams, todėl pietiečiai nėra pasiruošę gresiančiam pavojui iš šiaurės.

Kaip nusiteikti “Sostų Karams”?

Būtų teisinga sakyti, jog serialas “Sostų Karai” nėra tiems kas mėgsta lengvą turinį. Čia bus daug nešvankių kalbų, nuogybių, sekso, smurto, nusikaltimų tiek prieš gerus, tiek prieš blogus žmones, todėl jei nemėgstate tokių dalykų, šis serialas – ne jums.

Nors dauguma televizinių serialų nuklysta nuo savo šaltinių, “Sostų Karai” yra itin ištikimas knygose vykstančiam veiksmui, veikėjams ir bendrai pasaulio atmosferai. Žinoma, jei skaitėte originalias knygas, kažkiek skirtumų, pavyzdžiui kaip veikėjų išvaizda, elgesys ar tam tikros istorijos nupasakojimas.

Jei esate visiškai nesusipažinę su visa franšize lig šiol, ko gero geriau pradėti nuo serialo žiūrėjimo. Taip susipažinsite su visu šiuo pasaulius ir pamatysite ar istorija jums yra įdomi. Vėliau galėsite paskaityti knygas kurios dar plačiau papasakos apie vykstančius įvykius.

Pabaigai

Trumpai aptarėme serialo “Sostų karai” siužeta. Čia bus daug dramos ir politinės intrigos, veiksmo, todėl jei ieškote serialo kuris tikrai vertas jūsų dėmesio, nieko nelaukite ir prisijunkite prieš šio, pasaulinį pripažinimą sulaukusios dramos fanų.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 2
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...