Civilinė santuoka. Ką reikia žinoti?

klasikiniai sužadėtuvių žiedai

Jei klasikiniai sužadėtuvių žiedai jau puošia būsimos nuotakos pirštą, metas pradėti galvoti apie vestuves. Vieni svajoja apie bažnytinę santuoką prie altoriaus, kitiems pakanka ištarti meilės priesaiką Civilinės metrikacijos skyriuje. Tad ką būtina žinoti apie pastarąją?

Civilinė santuoka – kas tai?

Civilinė santuoka – tai teisinis statusas, kuriam galima užsiregistruoti likus mažiausiai mėnesiui iki vestuvių dienos. Santuokos registracija kainuoja nuo 20 eurų, o jungtuvių ceremonija vyksta dalyvaujant bent keturiems asmenims – jaunavedžiams ir liudytojams, tačiau jaunuosius atlydėti gali ir kiti šventės dalyviai.

Kada santuoką leidžiama sudaryti greičiau?

  • Kuomet moteris laukiasi;
  • Kai vienas iš sutuoktinių sunkiai serga;
  • Kai išvykstama į tolimojo plaukiojimo reisą ar atlikti karinės tarnybos ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui;
  • Išvykimo į diplomatinę tarnybą atveju.
  • Visais paminėtais atvejais, būtina pristatyti atitinkamos institucijos išduotą dokumentą, kuriame būtų patvirtinta svarbioji priežastis.

Kur galima tuoktis?

Santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama Civilinės metrikacijos skyriuje arba poros pasirinktoje vietoje, esančioje Civilinės metrikacijos skyriaus aptarnaujamos savivaldybės teritorijoje, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais reikalavimais. Pavyzdžiui, Vilniuje populiariausia vieta – Bernardinų sodai, Panevėžio rajone – Vila Barbora.

Civilinės santuokos įkainiai

Kainos skiriasi priklausomai nuo miesto, tačiau didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir jų rajonuose kaina už civilinės santuokos įregistravimą Civilinės metrikacijos skyriuje – 30 eurų. Na, o jei norėsite tuoktis išvykstamojoje ceremonijoje – 70 eurų.

Išvykstamoji ceremonija

Norą santuoką registruoti kitoje vietoje, sužadėtiniai turėtų pareikšti teikdami prašymus ir kitus dokumentus Civilinės metrikacijos skyriuje.

Taip pat jaunavedžiai prisiima atsakomybę pasirūpinti metrikacijos skyriaus darbuotojo kelione į ir iš ceremonijos vietos bei reikalingomis priemonėmis ją registruoti (pavyzdžiui, darbuotojas turi stovėti ant lygaus, neslidaus pagrindo, greta jo turi stovėti stalelis, reikalingas dokumentus padėti, apsauga nuo lietaus, LR vėliava ir kt.) Jaunavedžiai įsipareigoja po ceremonijos palikti santuokos vietą švarią ir tvarkingą.

Susiję Įrašai

Pasaulis
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...