Didžiausios vaikų dantų problemos

Tėveliai neretai galvoja, jog pieninių dantų vaikams prižiūrėti nereikia, arba jais reikia rūpintis mažiau, kadangi jie ar vienaip, ar kitaip – iškris.

Tačiau toks požiūris gali būti ir žalingas. Jeigu nuo pat mažumės mūsų atžaloms neišugdysime tinkamo įpročio prižiūrėti savo dantis, jie gali turėti rimtų dantų problemų ateityje.

Didžiausios vaikų dantų problemosOdontologai, tam, kad vaikų odontologas Vilniuje būtų minimalus, rekomenduoja pradėti dantų priežiūrą kuo anksčiau.

Priežiūra nuo 0 iki 3 metų amžiaus

Gerų dantų priežiūros įpročius būtina skatinti nuo pat kūdikystės. Net ir nesant dantims, vaiko dantenas patartina valyti naudojant marlę ir virintą vandenį. Toks valymas ir masažas yra būtinas ne tik dėl higienos, tačiau ir dėl to, jog dantys turėtų tinkamą erdvę dantims išaugti.

Odontologai paprastai patartų ir pagalvoti apie dantų pastą, ypač tuo atveju kai pirmieji dantys jau pradėjo augti. Paprastai patartina dantų pasta kuri turi bent 500 ppm fluorido savo sudėtyje. Tiesa, jeigu pirminiai dantys jau turi ėduonies pažeidimų, gali būti paskirta ir stipresnė fluorido sudėtimi pasta turinti iki 1000 ppm fluorido.

Iki kol vaikas pats pradeda išmokti valytis dantis, tai turėtų padėti daryti tėvai. Paprastai užtenka šiek tiek pasta suvilgyti šepetėlį ir įprastais valymo judesiais išvalyti burnos ertmę, o vėliau ir pačius dantukus.

Priežiūra nuo 3 iki 6 metų amžiaus

Nuo 3 metų amžiaus, vaikai jau turi pirmuosius pieninius dantis, todėl būtina užtikrinti jų tinkamą priežiūrą. Jei pastebite problemas su dantimis, arba vaikas sako, jog dantis jam skauda, nedelsiant kreipkitės į odontologą dantų problemoms spręsti.

Pabrėžtina, jog problemos gali būti susijusios ne tik su tiesioginiais pažeidimais ar ėduonimi. Neretai tokiame amžiuje atsiranda ir sąkandžio problemų. Dėl šios priežasties taip pat nereikėtų nukelti vizito pas odontologijos specialistą.

Tokių ydų atsiradimui įtakos turi dažni įpročiai esant 4-6 metų amžiuje kaip pavyzdžiui nagų ar rašiklio kramtymas, kvėpavimas per burną ar neteisinga liežuvio padėtis. Jei pastebite tokius įpročius, gali būti, jog reikės kreiptis ortodontinio gydymo pas odontologijos specialistą.

6 metai ir didesnis amžius

Nuo 6 iki 12 metų yra ko gero pats svarbiausias periodas dantų augime. Kadangi šiuo laikotarpiu vystosi nuolatiniai dantys turėsiantys tarnauti likusį gyvenimą, išvystyti tinkamus įpročius tokiame amžiuje yra tiesiog privaloma.

Tokiame amžiuje, natūralu, jog vaikas dantis prižiūrės jau pats – rūpinsis ir jų valymu bei bendra dantų higiena. Jei pastebite ir sąkandžio problemų, kreiptis į ortodontą taip pat yra labai rekomenduotina. Specialisto pagalba, jūs sužinosite kokiu būdu bus geriausia atstatyti tinkamą sąkandį.

Užsirašyti vizitui galite atlikti čia –> odontologijos klinika Vilniuje Domus Dentes.

Neretai tokio gydymo metu vaikui yra statomos arba plokštės arba dantų breketai. Tiesa, esant sudėtingesnei situacijai, breketų gali ir nebeužtekti, jeigu kalba eina apie nuolatinius dantis. Taigi pastaruoju atveju yra skiriami breketai.

Verta dar kartą priminti, jog iki tol kol vaikas pats išmoks taisyklingai laikyti dantų šepetį ir iki kol pradės augti pirmieji pieniniai dantys, dantenas turėtų prižiūrėti patys tėvai. Pastebėjus blogą įprotį, reikėtų pasirūpinti, jog vaikas kuo greičiau jo atsikratytų.

Pabaigai,

Aptarėme dažniausias dantų problemas esant skirtingiems vaiko amžiams. Galima sakyti, jog teigiamus įpročius reikėtų vaikams vystyti nuo pat mažumės, na, o jei vaikui sunkiai sekasi, neturėtume apleisti pagalbos. Žinoma, pastebėjus problemas arba nežinant kas geriausia, būtina kreiptis į odontologą kuris galės pateikti geriausią sprendimą.

Domus Dentes kliniką Vilniuje rasite adresu: Vytauto g. 46

Susiję Įrašai

Požiūris
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 3
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...