5 faktai, kuriuos turi žinoti prieš perkant odinius baldus

Viena iš populiariausių sofų, kėdžių, kampinių sofų ir sofų lovų apmušalų yra oda. Tačiau turint tiek daug įvairių dangų ir faktūrų, dažnai gali kilti painiavos dėl to, kuris tipas geriausiai tiktų jūsų baldui.

Dažniausiai manoma, kad odiniai baldai yra labai brangūs. Taip, tai yra tiesa, nes kokybiški daiktai yra brangesni, nes oda yra kokybiška medžiaga. Tačiau visuomet galime apgalvoti galimybę ir pirkti naudotus odinius baldus.

Nebijokite, nes pabandysime išsklaidyti painiavą dėl odos šiame išsamiame vadove, kuris padės išsirinkti geriausią odinę sofą jūsų namams.

Kas yra oda?

Naudoti odiniai baldai

Tikra oda yra natūralus produktas – ji yra šilta ir patvari bei pasižymi individualiomis savybėmis, dėl kurių kiekviena oda yra unikali. Oda visada turės natūralios kilmės žymes, o šios savybės gali būti įbrėžimai, augimo žymės, skirtingo pluošto tankio sritys ir plaukų porų struktūra. Šios savybės jokiu būdu nepažeidžia odos dėvėjimo savybių.

Gyvūnų odos kietinimas – metodas, paprastai vadinamas rauginimu, sukuria odą. Galvijų odos yra žinomos kaip kailiai ir sudaro didžiąją dalį odos, naudojamos minkštų baldų gamyboje.

Daugelis mažmenininkų klasifikuoja odą pagal rūšis. Tai gali sukelti tam tikrą painiavą pirkėjams, kurie raginami manyti, kad brangesnės ar aukštesnės rūšies oda yra geresnės kokybės. Tai nebūtinai yra tiesa, nes skirtingos odos rūšys gali turėti savo privalumų.

Rauginimo cechuose gaminamos tik vienos kokybės raugintos odos. Tai yra įvairių apdailos procesų, atliktų po rauginimo, išlaidos, dėl kurių oda skiriasi kainomis.

Dėl to, kai ateina laikas pasirinkti kokybišką odinę sofą, neišvengiamas kompromisas tarp išvaizdos ir paprastos priežiūros. Oda yra puikus pasirinkimas tiek šiuolaikiškoms, tiek tradicinėms sofoms, ypač klasikinio dizaino, pavyzdžiui, „Chesterfield“.

Kaip pagaminta apmušalų oda?

Į rauginimo cechą galvijų luobelė yra pasūdyta, kad būtų išsaugota. Tada jis mirkomas chemikalais, kurie ištirpina plaukų folikulus ir sukelia jų išsipūtimą maždaug iki 8 mm storio. Tada jis suskaidomas per storį, o viršutinis sluoksnis su tvirtu grūdo paviršiumi yra atskirtas, kad būtų galima naudoti apmušalų odai. Tada luobelė rauginama naudojant chromo pagrindu pagamintas chemines medžiagas.

Rauginta ir išdžiovinta, oda yra klasifikuojama pagal randų ir dėmių dydį ir laipsnį. „Švaresni“ ar mažiau randuoti kailiai dažniausiai naudojami pilno grūdo odai, o kai kurių randuoto kailio luobelės yra lengvai šlifuojamos ant viršutinio paviršiaus ir naudojamos pataisytiems grūdams sukurti.

Kokios odos rūšys naudojamos jūsų baldams?

Yra keletas skirtingų odos tipų, kurie naudojami sofoms ir kėdėms. Pigmentuota oda yra patvariausia ir turi vienodą paviršiaus išvaizdą, o anilino oda yra natūralesnės išvaizdos, tačiau mažiau atspari nešvarumams. Trečiasis tipas, pusiau anilino oda, yra kažkur tarp abiejų pusių. Žemiau pateikiami išsamesni kiekvieno tipo ir jo savybių aprašymai.

Kas yra pigmentinė oda?

Pigmentinė oda yra patvariausias tipas ir naudojama daugumoje baldų apmušalų. Patvarumą suteikia polimerinė paviršiaus danga, kurioje yra pigmentų. Naudojant šiuolaikines technologijas, danga gali būti baigta reljefine forma, atspausdinta ar lygi. Paviršiaus danga suteikia didesnį atsparumą sutepimui, subraižymui ir išblukimui.

Kas yra anilino oda?

Anilino oda yra natūraliausiai atrodanti oda, kurioje unikalios gyvūno odos savybės lieka matomos. Gryna anilino oda dažoma tik dažais, o ne su bet kokia paviršiaus danga iš polimero ir pigmento. Paviršiaus danga gali būti padengta ne pigmentine, kad būtų pigmentinė, kad padidintų jos išvaizdą ir apsaugotų nuo išsiliejimo ir nešvarumų.

Anilino odoje reikėtų tikėtis tam tikrų natūralių žymių ir atspalvių kitimo: nors šio tipo oda gali būti jautri saulės spinduliams, ji taip pat lengviau sugeria skysčius. Anilino odos sofos reikalauja ypatingos priežiūros, kad būtų geriausios būklės.

Kas yra pusiau anilino oda?

Pusiau anilino oda yra patvaresnė nei anilino oda, išlaikant natūralią išvaizdą. Didesnį patvarumą suteikia lengva paviršiaus danga, kurioje yra nedidelis pigmento kiekis. Tai užtikrina tolygesnę spalvą ir suteikia papildomą apsaugą pusiau anilino odos sofoms.

Ar odinė sofa yra patogu?

Kokybiškos odinės sofos turi savybes būti neįtikėtinai patogios, ypač jei jos derinamos su atraminiais rėmais ir minkšta pagalve.

Istoriškai kalbant, odiniai baldai šimtmečius buvo naudojami įvairiose situacijose, tad patogumas yra ypač didelis. Yra priežastis, kodėl jie yra tokie mėgstami terapeutų ir psichologų, kurie nori, kad jų pacientai sesijų metu jaustųsi saugiai ir patogiai.

Ar odinė sofa bus ilgaamžė?

Taip, tikros odinės sofos yra pačios ilgaamžiškiausios, o tinkamai prižiūrimos ir saugomos, jos gali tarnauti visą gyvenimą. Oda turi būdingą atsparumą vandeniui, todėl ją daug lengviau valyti nei audinį, jei netyčia ką nors išliejote. Jie taip pat nesikaupia daug dulkių, todėl jums nereikės dėti pastangų ištraukti dulkes, kiek darytumėte su kitų rūšių sofų apmušalais.

Oda iš tikrųjų pati savaime atspari dilimui. Tai natūraliai kieta medžiaga, kuri tiks ir kasdieniam naudojimui, tačiau, be to, bet kokie įbrėžimai, kuriuos ji pasiims, suteiks charakterio.

Susiję Įrašai

Požiūris
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...