Ką verta aplankyti Palangoje?

palanga
Palanga – didžiausias ir populiariausias kurortas vakarinėje Lietuvos dalyje prie Baltijos jūros. Ji garsėja nuostabia atmosfera, kuri kasmet pritraukia turistus iš viso pasaulio. Be nuostabaus poilsio, Palanga siūlo ir įdomią istoriją su begale lankytinų vietų. Šis miestas puikiai tiks tiek trumpam atokvėpiui, tiek ir ilgesnėms atostogoms. Ką verta aplankyti? Kviečiame skaityti!

Keli įžanginiai žodžiai

Palanga – vienas įdomiausių Lietuvos miestų, kurio istorija siekia XII a. Būtent čia viduramžiais įvyko daug susirėmimų su Kryžiuočių ordinu, tačiau tai nesutrukdė gyvenvietei dinamiškai vystytis. Bėgant metams, Palanga tapo kertiniu Lietuvos uostu, kuris XIX amžiuje pradėjo funkcionuoti kaip modernus kurortas. Tuo metu čia poilsiaudavo žinomos literatūros ir politikos asmenybės, tarp jų ir Adomas Mickevičius.

Nuo 1824 m. miesto plėtrai didelę įtaką darė Tiškevičių šeima, o augantis kurorto populiarumas lėmė, kad vėliau Palangą imta lyginti su kitomis gerai žinomomis turistinėmis vietovėmis. Turtingos miesto istorijos ir išskirtinės vietos dėka iki šiol Palanga laikoma vienu svarbiausių Lietuvos miestų.

Tiškevičių rūmai – būtinas apsilankymo Palangoje elementas

Atostogaujant Palangoje, negalima abejingai praeiti šalia XIX amžiaus pabaigoje pastatytų Tiškevičių rūmų. Šis nuostabus neorenesansinis pastatas išgyveno du pasaulinius karus ir dabar yra vienas gražiausių Lietuvos muziejų.

Rūmų įkūrėjas Feliksas Tiškevičius garsėjo meile gintarui. Jo didžiulės kolekcijos liekanomis galima grožėtis ir šiandien. Įėjimas į muziejų yra nebrangus, o vaikai gali jį aplankyti visiškai nemokamai. Tiškevičių rūmai – tai puiki vieta ilgam istoriniam pasivaikščiojimui. Verta čia atvykti ypač ne sezono metu, kuomet nėra turistų minios. Verta pridurti, kad nakvynė Palangoje yra palyginti pigi, o viešbučiai tikrai žavūs. Tokios kelionės metu neabejotinai atsipalaiduosite, derindami aktyvų poilsį su ramiu lepinimusi prie Baltijos jūros.

Nuostabus botanikos parkas

Pasivaikščiojant po Palangą, verta apsilankyti botanikos parke, kuris, kaip ir jau minėti Tiškevičių rūmai, garsėja nepaprasta istorija. Šiam sodui visų pirma būdingi natūraliai nutiesti, iš visų pusių senų pušų apsupti takai. Čia stūkso ir garsusis Birutės kalnas, pavadintas gražiosios, kunigaikščio Kęstučio pagrobtos Lietuvos vaidilutės, pasak legendos, saugojusios šventąją ugnį, vardu.

Parke taip pat yra nedidelė koplytėlė, Kristaus figūra ir svarbią vietą lietuvių legendose užimančios Eglės – žalčių karalienės skulptūra. Visi šie elementai lemia Palangos botanikos sodo unikalumą.

Ką dar verta pamatyti?

Viešnagė Palangoje nebus visavertė, jei neatkreipsite dėmesį į medinius buvusių gydyklų pasatus. Būtina pasivaikščioti garsiuoju tiltu ar aplankyti neoromaninę Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią. Apgyvendinimas Palangoje neturėtų kelti problemų net ir labiausiai turistų mėgstamu sezono metu.

Susiję Įrašai

Pasaulis
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...