Efektyvi sportinė dieta vyrams ir moterims

riebalų degintojai

Nors dieta ir mankšta atlieka sunkų svorio metimo darbą, tinkamas papildas gali padėti greičiau ir lengviau atsikratyti antsvorio. Tačiau rinkoje esant tiek daug svorio metimo produktų, sunku atskirti kviečius nuo pelų. Straipsnyje aptarsime sportinę mitybą svorio metimui moterims ir merginoms bei vyrams ir vaikinams.

Moterims

Riebalų degintojai

1. Lipotropai. Tokių riebalų degintojų veikimo mechanizmas pagrįstas gebėjimu pagreitinti medžiagų apykaitos procesus, kurių metu deginami riebalai. Labiausiai žinomas lipotropas yra L-karnitinas. Sportuojant ir laikantis dietų, tai skatina intensyvų riebalų deginimą ir jų pavertimą energija aktyviam gyvenimui.

L-karnitinas ypač gerai veikia kartu su alfa-lipoine rūgštimi, kuri padidina jo efektyvumą 10-15%. Be to, kartu šios medžiagos padeda įveikti „plato efektą“, kai papildomi kilogramai nustoja pasišalinti, nepaisant intensyvių treniruočių ir dietos.

2. Termogenika. Jie pagreitina medžiagų apykaitą padidindami šilumos gamybą. Todėl juos vartojant kūno temperatūra gali pakilti 0,5–2ºС. Termogenikoje gali būti įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, kofeinas, guarana, sinefrinas, kajeno pipirų ekstraktas, L-tirozinas.

Beje, riebalų degintojai puikiai derinami su omega-3 rūgštimis. Jie padeda deginti sočiuosius riebalus organizme, padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį, taip pat turi apsauginį poveikį širdžiai ir kraujagyslėms.

Baltyminis proteinas

Baltymai yra mūsų raumenų „statybinė“ medžiaga. Tačiau jie atlieka ir daugybę kitų gyvybiškai svarbių funkcijų. Todėl, jei jūsų racione yra mažai baltymų, organizmas neturės kito pasirinkimo, kaip tik „išgauti“ juos iš savo raumenų audinio. Ir to negalima leisti!

Be to, baltyminiai kokteiliai ar batonėliai puikiai numalšina alkį ir ilgesniam laikui nei angliavandeniai. Todėl jie dažnai naudojami užkandžiavimui arba kaip vieno ar kelių patiekalų pakaitalas.

Baltymams pasisavinti mūsų organizmas reikalauja 30% daugiau energijos nei angliavandenių „gauti“. Organizmas pradeda jį gaminti, intensyviai degindamas riebalinį audinį.

Po paslaptingu akronimu BCAA yra trys būtinos šakotosios grandinės aminorūgštys – valinas, leucinas ir izoleucinas

BCAA naudojimas intensyviu „riebalų deginimo“ laikotarpiu leidžia prarasti daug mažiau raumenų audinio ir padeda greičiau atsigauti po treniruotės. Be to, BCAA prisideda prie insulino koncentracijos kraujyje normalizavimo, o tai teigiamai veikia angliavandenių apykaitą.

Vyrams

Stipriosios lyties atstovai nori ne tik numesti svorio, bet ir priaugti raumenų masės. Tuo pačiu metu pats treniruočių procesas vyrams dažniausiai būna intensyvesnis.

Todėl, be riebalų degintojų, juos ypač gali dominti ištvermę didinantys produktai (pavyzdžiui, specialūs kompleksai prieš treniruotę), taip pat baltymai su skirtingu įsisavinimo greičiu, užtikrinančiais aktyvų raumenų augimą.

Kadangi jau kalbėjome apie riebalų degiklius, atkreipsime dėmesį į kompleksus prieš treniruotę ir šiek tiek praplėsime žinias apie baltymus.

Kompleksai prieš treniruotę

Jie pagerina treniruočių efektyvumą. Tokioje sportinėje mityboje dažnai yra organizmui būtinų vitaminų, mikroelementų ir kitų natūralių komponentų. Pavyzdžiui, L-argininas ir kreatinas.

Pirmasis komponentas padeda pagerinti kraujotaką ir raumenų audinio mitybą, o antrasis – pagreitina raumenų augimą, padidina jų jėgą, taip pat žymiai padidina ištvermę treniruočių metu.

Baltymai bei jų rūšys

„Greiti“ baltymai. Tai yra baltymai, kuriuos organizmas greitai pasisavina (pavyzdžiui, išrūgų baltymai). Sportinė mityba su „greitais“ baltymais dažnai naudojama prieš pat treniruotę, taip pat ir po jos.

Mažas angliavandenių kiekis jo sudėtyje prisideda prie poodinių riebalų mažinimo, o didelis baltymų kiekis – prie aktyvaus raumenų audinio augimo.

„Lėti“ baltymai. Klasikinis tokio baltymo pavyzdys yra kazeinas. Išgėrus porciją, organizmas jį gali pasisavinti per 6-8 valandas. Todėl šiuos produktus geriausia vartoti vakare. Ir tada per visą miegą jūsų raumenys gaus reikiamą mitybą intensyviam augimui ir atsikratysite „naktinio alkio“ priepuolių.

Multiproteinas. Tokioje sportinėje mityboje yra baltymų, kurių įsisavinimo greitis skiriasi. Tai užtikrina nuolatinį nepakeičiamų aminorūgščių tiekimą raumenims treniruotės metu ir ilgą laiką po jo.

Apibendrinant

Žinoma, mūsų pateiktas produktų skirstymas į „moteriškus“ ir „vyriškus“ yra labai sąlyginis. Todėl sportinę mitybą galite pasirinkti individualiai sau, atsižvelgdami į savo užduotis ir poreikius.

Šaltinis: humanperformance.lt

Susiję Įrašai

Požiūris
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...