Populiariausios kačių veislės

Kačių mylėtojų asociacija (angl. Cat Fanciers’ Association) kasmet publikuoja populiariausių kačių pasaulio reitingus. Reitingai yra sudaromi iš to, kiek ir kokių kačių veislių yra užregistruojama šioje tarptautinėje organizacijoje. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti pačias populiariausias veisles ir trumpai aptarti jų ypatybes.

devonreksas-kates

Devonreksas (angl. Devon Rex) užėmė septintąją vietą šiame top’e. Tai gana jauna veislė, kurios išvaizdą neretai lyginama su ateiviu ar elfu.

Devonreksai nemėgsta vienatvės, jie labai vertina šeimininko draugiją, todėl labai svarbu, jog šeimininkai nebūtų užimti ir skirtu katei pakankamai laiko.

 

Šeštoje vietoje yra Amerikos trumpaplaukė katė (ang. American Shorthair).Šios veislės katės pasižymi, tiek raumeningumo, tiek ir grakštumu.  Taip pat jos gerai sutaria su mažais vaikais ir kitais gyvūnais, o gyvenimo trukmė viena iš ilgiausių 15-20 metų.

meino-meskenas-kate

Iš 44 veislių penktoje vietoje atsidūrė Meino meškėnai katės (angl. Maine Coon Cat).

Tai yra pačios didžiausios naminės katės. Jos yra itin draugiškos ir mėgsta bendrauti, o gyventi gali tiek bute, tiek ir nuosavame name. Kartais gali būti tylios ir vangios, bet pasižymi kaip geros medžiotojos.

Ketvirtoje vietoje Persų katė (angl. Persian Cat). Ši kačių veislė yra viena iš seniausių pasaulyje, o ir spėjo tapti aristokratiškumo simboliu. Su jomis viskas labai paprasta, jos gali leisti laiką vienos ir gerai sutaria su kitais gyvūnais.

Į trečiąją vietą pateko Britų trumpaplaukė katė (angl. British Shorthair).

Britu trumpaplauke kate 1

Jos yra malonios ir ramios. Pasižymi savo melancholiška nuotaika, nemėgsta būti nešiojamos ant rankų, bet vistiek mėgsta bendravimą ir švelnumą.

Būdamos jaunos jos yra labai aktyvios ir žaismingos, vėliau jos tampa ramesnės, anaiptol, viskas priklauso nuo katės auklėjimo.

 

 

Antroje vietoje egzotiškoji katė (angl. Exotic). Išvaizda ji panaši į persų ilgaplaukę, išskyrus kailį. Jos taip pat paklusnios ir yra labai geras žmogaus draugas vertinantis draugystę.

Kačių mylėtojų asociacija paskelbė, jog 2018 metų pati populiariausia katė yra skudurinukė (angl. Ragdoll).

skudurinuke-kate

Šios veislės katės labai pasitiki žmonėmis ir jaučiasi atsipalaidavusios būdamos su jais. Jos labai mėgsta dėmesį ir apkabinimus, todėl tokskatinas tinka žmonėms, kurie turi mažus vaikus ar tiesiog nori palankaus mielo ir pūkuoto kompaniono šalia.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 4
vidutinis įvertinimas - 2,75 iš 5
Loading...