Darbinės aplinkos kūrimas namuose

 

Atėjus antrai karantino bangai darbas iš namų tampa privalomas reiškinys. Tačiau daugeliui namuose dirbti sunku susikaupti, kadangi naminė aplinka priverčia galvoti apie tai, kas nesusiję su darbu. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip susikurti darbinę aplinką namuose. 

Vietos pasirinkimas

Geriausias darbinės aplinkos pasirinkimas – nedidelis kambarys, kuriame telpa stalas, kompiuterinė įranga ir kurio durys gali būti nuolat uždaromos. Kadangi labai svarbu atskirti namų buitį nuo darbų. Žinoma, yra žmonių, kurie neturi laisvo kambario, kurį galėtų skirti, kaip darbo kambariui, tuomet galite skirti tą erdvę, kurioje mažiausiai buitinių trikdžių. 

Darbinis interjeras

Esame įpratę girdėti muzika parduotuvėse, automobiliuose, kavinėse ir pan. Taigi, jeigu Jūsų darbovietėje to nebuvo įmanoma realizuoti, tai dabar galėsite darbuotis kartu su muzika! Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad daugelis žmonių, atliekamus darbus daro kartu su muzikos akordais. Taip pat labai svarbu, kad Jūsų darbinis stalas nebūtų nukrautais nereikalingais daiktai, kurie tik blaškys Jūsų dėmesį. Darbo reikmenis susideliokite taip, kad būtų patogu rasti.

Pertraukos – būtinos! 

Kadangi darbas namuose yra iššūkis, tai suprantama, kad susidaryti tinkamas darbinės sąlygas yra sudėtinga. Kėdės, stalai, apšvietimas nėra pritaikyti darbui. Taigi, labai svarbu daryti pertraukas. Susidarę pertraukėlių laiko grafiką, nukreipkite savo dėmesį kitur, pavyzdžiui pasidomėkite apie tai, ko nežinote, tarkime: kas yra Asociacija LATGA arba, kokie reiškiniai vyksta kosmose. Jeigu mėgstate atpalaiduoti mintis, tai pasidarykite arbatos ir eikite pamedituoti pro langą esančiu vaizdu arba padarykite keletą mankštos pratimų, taip padėsite sau tiek fiziškai, tiek emociškai! 

Koleginis ryšis

Jeigu dirbate komandinėje įmonėje, kai esate apsuptas žmonių, tai ir namų aplinkoje galite tai susikurti. Bendros kolegų grupės per socialinius tinklus, sudarys darbinės aplinkos įvaizdį. Darydami kavos pertraukėles galite visi susiskambinti vaizdo žinutėmis ir pasidalinti naujienomis. Taip neprarasite ryšio ir prasiblaškysite.

Tobulėkite

Kadangi esant karantininei situacijai daug, kur negalime išvykti, turime ieškoti alternatyvų. Tam, kad tobulėtume tiek darbiniais klausimais, tiek dėl saviraiškos – ieškokime virtualių mokymų. Dabar daugelis seminarų, mokymų persikelė iš realios į virtualią versiją. Taigi, galėsite išmokti naujų dalykų ir būnant karantine. Taip praįvairinsite savo kasdienybę!

Išlikite pozityvus

Kad ir sunku susikaupti namuose ar susikurti darbinę aplinką, reikia pasistengti. Juk tai darome dėl geresnio rytojaus! Ieškokime pliusų esant COVID situacijai. Dabar galime atrasti daugiau laiko tai veiklai, kuriai būdavo sunku jo rasti. Na, ir galiausiai tai kažkada pasibaigs ir grįšime į normalias vėžes. 

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėme, kaip kurti namuose darbinę aplinką. Sėkmės darbuose ir daugiau šypsenos!

Parengė: Cherrymusic.lt

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...