Maistas naudingas žmogaus dantims

žuvies kotletai

Kiekvienas žino, kad norint turėti švarius ir sveikus dantis reikia juos valyti du kartus per dieną. Ne vien su dantų šepetėliu ir pasta, bet ir su siulu ir burnos skalavimo skysčiu. Šios medžiagos veikdamos kartu, sumažina bakterijų kiekį mūsų burnoje. Prie burnos higienos prisideda ir maisto produktai. Kartais net nepagalvojame, kad tokie patiekalai, kaip šokoladas ar žuvies kotletai gali būti naudingi mūsų visų dantims. Šiame straipsnyje aptarsime kuom maisto produktai naudingi burnos higienai.

Produktai, palaikantys higieną burnoje

Gėrimai

Pienas – šis produktas tinka ne tik žmogaus kaulams, bet ir dantų sveikatai. Rekomenduojama gerti liesą arba nugriebtą pieną – to tikrai pakaks gauti paros kalcio norma. Nepamirškite ir labai naudingo pieno produkto – sūrio. Jo sudėtyje yra didelis kiekis kalcio ir fosfato – elementų, kurie padeda subalansuoti burnos ertmės pH, saugo ir atstato danties emalį, dalyvauja seilių gamyboje.

Vanduo – šis produktas padeda palaikyti seilių kiekį burnoje. Seilėse atlieka svarbią funkciją, nes juose yra baltymų, fermentų, mineralų neutralizuojančių dantims žalingas rūgštis. Be to, vanduo yra natūralus būdas burnos ertmei valyti – ypač po kavos, gazuotų gėrimų ir raudonojo vyno, nes padeda išvengti pigmentinio apnašo dėmių atsiradimo ant dantų.
Taip pat vanduo pravalo organizmą nuo įvairiausių apnašų.

Žalioji arbata – šio produkto sudėtyje yra naudingų antioksidantų bei ši arbata sumažina ėduonies ir periodonto ligų atsiradimo tikimybę. Daugumos žaliųjų arbatų sudėtyje yra fluorido, apsaugančio danties emalį nuo ėduonies. Žalioji arbata taip pat padeda sustabdyti bakterijų dauginimąsi burnoje. Galbūt jau esate pastebėję ir dar vieną puikią šios arbatos savybę – ji padeda kovoti su blogu burnos kvapu, todėl patariama arbatos be cukraus išgerti po kiekvieno valgio.

Vaisiai

Apelsinai – citrusiniuose vaisiuose gausu vitamino C. Vitaminas C taip pat padeda kovoti su uždegiminiais procesais. Jeigu nemėgstate citrusinių vaisių, vitamino C atsargas galite papildyti valgydami juoduosius serbentus. 

Braškės – šios uogos turi daug vitamino C, be to, padeda gauti burnos ir dantenų sveikatai itin reikalingo baltymo kolageno. Braškėse taip pat yra malio rūgšties – natūralaus „baliklio“. Ji nėra žalinga ir gali padaryti jūsų dantis baltesnius!

Kiti produktai

Juodasis šokoladas – piktnaudžiavimas saldainiais sveikų dantų prakeiksmas, tačiau juoduoju šokoladu kartais pasimėgauti ne tik galima, bet ir verta! Kakava šokolade turi daug tanino – ši medžiaga užkerta kelią dantų erozijai bei dantenų uždegimui. Kakava taip pat naudinga kovojant su ėduonimi, nes mažina rūgštingumą burnos ertmėje. Be to, juodasis šokoladas stimuliuoja kraujotaką, jame gausu antioksidantų. Rinkitės juodą šokoladą, kuriame mažiausiai 80 proc. kakavos ir kuo mažiau cukraus.

Lašiša – žuvyje gausu vitamino D. Patartina rinktis būtent riebią žuvį. Vitaminas D yra būtinas organizmui tam, kad šis įsisavintų kalcį ir gautų iš jo daugiausiai naudos. 

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėmė maisto produktų naudą žmogaus dantų higienai. Tvarkykime dantis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...