Kaip susigrąžinti mokesčius iš Airijos, agentūros pagalba?

Mokesčių grąžinimas iš AirijosNeretai padirbus ilgesnį laikotarpį užsienio šalyse, dalis pinigų yra išleidžiama privalomiems valstybės mokesčiams padengti.

Dėl skirtingų įstatymų, vyksta permokėjimas, o susigrąžinimo procesas apskritai gali pasirodyti sudėtingas.

Tačiau, taip nėra.

Vos per kelių mėnesių laikotarpį, įmanomas pilnas mokesčių grąžinimas iš Airijos, pasirinkus kompetentingą mokesčių grąžinimo agentūrą.

[toc]

Šiame straipsnyje aptarsime tris svarbiausius dalykus kuriuos reikia žinoti norint susigrąžinti mokesčius šios agentūros pagalba.

Tai yra: reikalingi dokumentai, trukmė ir paslaugų kaina.

Mokesčių grąžinimui iš Airijos reikalingi dokumentai

  • Pasas arba asmens tapatybės kortelė – šis dokumentas yra būtinas jūsų kaip dirbusio asmens užsienyje identifikavimui, kadangi be tapatybės patvirtinimo, prieiga prie reikalingų duomenų bazių yra neįmanoma.
  • PPS (Asmens Viešosios Tarnybos) pažymos numeris (jeigu tokią turite) – tai unikalus numeris, su kuriuo jūs gavote prieigą prie socialinės apsaugos privilegijų bei viešos informacijos Airijoje. Agentūra jį naudos pamatyti jūsų gautų pašalpų ir naudojimosi viešosiomis paslaugomis, istoriją.
  • RCTC/“Subcontractor Monthly statement”  – šis dokumentas yra būtinas Airijoje, jeigu jūs norite dirbti sau, t.y būti self-employed. Agentūra peržiūrės šios pažymos pagalba jūsų pateiktas mokesčių ataskaitas, Airijos mokesčių inspekcijai.
  • P45 ir/arba P60 formų originalai iš turėtų darbdavių – šios pažymos nurodo jūsų sumokėtų mokesčių istoriją bei gautas pajamas iš darbdavio. Formos nesuteikiamos įsidarbinus pirmą kartą. Kadangi kalbame apie ilgesnį darbo laikotarpį, šiuos dokumentus jūs taip pat turėtumėte su savimi turėti.
  • Paskutiniai algalapiai iš visų darbdavių, (jeigu neturite P45 ir/arba P60 formų) – esant situacijai kuomet nei P45, nei P60 formų neturite, būtina pateikti ataskaitą apie algas gautas iš darbdavių Airijoje.

Dažniausiai mokesčių agentūros jums leis pradėti grąžinimo procesą net ir neturint visų dokumentų. Tokiu atveju galėsite paprašyti, jog agentūra juos surastų už jus, savaime aišku, už papildomą kainą.

Verslo valdymo sistemų apžvalga →

Mokesčių grąžinimo trukmė

Vidutiniškai trunka nuo 45 iki 90 dienų. Tiksli data priklausys nuo to, kaip tuo metu dirbs tos valstybės finansinės institucijos bei to, kokį duomenų kiekį jūs pateiksite agentūrai. Taigi, konkretus proceso ilgis priklauso nuo individualios situacijos.

Tarpininkavimo paslaugų kaina

Įprastai agentūros taiko apie procentinį paslaugos mokesčio tarifą nuo sugrąžintos jums sumos. Tačiau, jis negali būti mažesnis nei minimalus. Taigi, jeigu grąžinama suma yra itin maža, gali būti, jog agentūra paprasčiausiai jūsų situacija neužsims.

Apibendrinant

Galima teigti, jog mokesčių grąžinimas iš Airijos, nėra toks sudėtingas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbu išsirinkti įmonę, gebančią dirbti operatyviai ir kokybiškai.

Svarbu rasti agentūrą kuri siūlo kompetentingas mokesčių sugrąžinimo iš užsienio paslaugas.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 3
vidutinis įvertinimas - 4,67 iš 5
Loading...