Juridinio asmens įstatų keitimo tvarka

istatų keitimo tvarkaĮstatų keitimas – procedūra per kurią yra keičiami juridinio asmens steigimo metu sudaryti jo įstatai.

Remiantis LR CK 2.46 straipsniu, įmonė visuomet turi laikytis savo steigimo dokumentuose nustatytų principų, tarp kurių vyrauja ir tam tikri jos įstatai.

Juose nurodomi tokie pagrindiniai dalykai kaip juridinio asmens valdymo sistema, komercinės veiklos tikslai, skirtingų organų funkcija ir t.t. [toc]

Pasitaiko situacijų, jog atsiranda būtinybė pakeisti įmonės įstatus, dėl tam tikrų priežąsčių.

Šiame straipsnyje, trumpai pakalbėsime apie įstatų keitimo procesą juridiniams asmenims.

Kaip pakeisti juridinio asmens steigiamuosius įstatus?

 • Tradicinis – tiesioginis būdas kreipiantis į notarą. Vėliau, gavus jo patvirtinimą, visa privaloma dokumentacija yra perduodama Registrų Centro tvarkytojui
 • Elektroninis – visus privalomus dokumentus galima lengvai užpildyti ir internetu (elektroniniu būdu).

Principas toks pat – gaunate notaro patvirtinimą ir distanciniu būdu viskas perduodama Registrų Centrui. Tiesa, privalote turėti elektroninį parašą, dokumentų pasirašymui iš savo pusės.

Elektroninėje erdvėje įstatus galima pakeisti šiems įmonių tipams:

 • UAB (Uždarosioms Akcinėms Bendrovėms)
 • IĮ (Individualioms Įmonėms)
 • MB (Mažosios Bendrijoms)
 • VšĮ (Viešosioms įstaigoms)
 • Asociacijoms
 • Labdaros ir paramos fondams

Kokie dokumentai bus reikalingi?

Keičiant juridinio asmens įstatus, procese bus reikalingi šie dokumentai:

 1. Prašymo forma JAR-1 su notaro parašu, patvirtinančiu naują įmonės dokumentą
 2. Pakeisti įmonės įstatai
 3. Juridinio asmens valdymo organo sprendimo dokumentas patvirtinantis keičiamus įstatus
 4. Teikiančio asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas

Pats pirmasis žmogus kuriam turėsite pristatyti visus savo dokumentus yra notaras. Į tai įeina JAR-1 forma, keičiamų įstatų dokumentas, įmonės valdžios sutikimas ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.

Notaro parašas yra būtinas patvirtinti, jog įstatai buvo pakeisti atitinkant visus reikalavimus, t.y sutikus įmonės valdymo organui ir nepažeidžiant įstatymų.

Kalbant apie pačius įstatus pateikiamus notarui, jie taip pat privalo būti pasirašyti įmonės valdžios, ar tai būtų akcininkų susirinkimo, įmonės savininko ar kito įgalioto asmens. Dokumente taip pat turi atsispindėti naujų įstatų pasirašymo data.

Kartu su nauju įstatų dokumentu notarui taip pat turi būti pateikiamas visuotinio akcininkų susirinkimo (įmonės valdžios organų) protokolas, su jame dalyvavusiais nariais ir jų parašais.
Protokole turi akivaizdžiai atsispindėti kaip yra keičiami senieji įmonės įstatai. T.y kurios jų dalys yra keičiamos ar jie yra keičiami iš esmės.

Galiausiai reikėtų pridėti buvusių (senųjų) įstatų dokumento kopiją, tam, kad notaras galėtų patvirtinti, jog priimti pokyčiai buvo atlikti laikantis visų būtinų reikalavimų.

Valdžios organų keitimas su naujais įstatais

Nors priežasčių pakeisti įstatus yra begalė, vienas iš pagrindinių tikslų būna pakeisti įmonės valdymo struktūrą iš senos į naują.

Čia, vėl gi, galioja tam tikri reikalavimai. Siekiant pakeisti įmonės valdymo organus, notarui bus reikalingi asmenų išrinktų į naująją valdžią pasų kopijos, tam, kad galima būtų patvirtinti, jog asmenys yra tikri registrų centre.

Ką reikia nurodyti įstatų dokumentuose?

Šis klausimas bus aktualesnis seniau įsteigtiems juridiniams asmenims, dar tais laikais kuomet nebuvo registrų centro ir daugumos įmonės steigimo įstatymų redakcijų priėmimą.

Jei įmonė buvo registruota savivaldybėje ar LR teisingumo ministerijoje, tikėtina, jog jūsų dabartiniuose juridinio asmens įstatuose trūksta tam tikrų punktų.

Taigi, keičiant įstatus gali būti reikės ne tik pakeisti tam tikras dokumento dalis, gali būti, jog teks ir pridėti keletą įrašų į jūsų dokumentą. Keičiant žinokite ne tik ką norite, tačiau kartu kokius pokyčius privalote atlikti.
Pabaigai

Straipsnyje aptarsime įstatų keitimo pagrindus. Nors sprendimus dėl pokyčius priima pati įmonė, būtina kreiptis į notarą ir gauti jo sutikimą, norint legaliai įsteigti pokyčius.

Susiję Įrašai

Verslas
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5,00 iš 5
Loading...