Sodo žibintai. 5 patarimai kaip juos įrengti

sodo žibintai

[toc]

Mūsų sodas – tai vieta kur norisi kuo daugiau jaukumo ir ramybės. Nors nevisi apie tai pagalvoja, labai daug reikšmės jaukumo elementui suteikia tinkamas apšvietimas.

Nebūtina kurti kažką grandiozinio, nes net ir nedideli lauko šviestuvai gali turėti daug reikšmės kuriant malonų bendrą vaizdą. Stilingos formos, efektyvumas ir tinkamas šviesų išdėliojimas yra pagrindiniai principai kuriais remiantis galima susikurti nuosavą spalvų margumyną užėjus į sodą vakarais.

Šiame straipsnyje, būtent apie tai. Keletas patarimų kaip susikurti jaukų įspūdingą apšvietimą sodo žibintų pagalba.

1.Šalia augalų

Pirmas principas kurio reikia laikytis renkantis sodo žibintus tai yra jų lankstumas, tiksliau galimybė lengvai pernešti šviestuvus iš vienos vietos į kitą. Įprastai labai geras pasirinkimas būna įstatomieji LED žibintai kurie būna nesunkūs, tačiau šviečia ilgai ir efektyviai.

Tokiu būdu labai lengvai galima reguliuoti kaip išdėliotos šviesos sode. Kuomet žydi vieni augalai, norisi gražiai apšviesti juos, o prasidėjus naujųjų žydėjimui, bus galima labai lengvai perkelti apšvietimo šaltinį prie jų.

Galite pagalvoti ir apie šviestuvus su saulės baterijomis, tuomet per dieną pasikrovę šviestuvai naktį švies naudodami natūralią elektros energiją.

2.Laiptuose

Tinkamai apšviesti laiptus ne tik estetikos, tačiau žinoma, saugumo reikalas. Į sieną šalia laiptų įstatyti nedideli žibintai ne tik tinkamai apšvies laiptus, tačiau sukurs daugiau jaukios atmosferos sode.

Žinoma, galima rinktis ir smulkių švieselių įstatymo į laiptus variantą, su lengvai atsukamomis lemputėmis perdegus. Tai dar vienas būdas paprastai, tačiau ne per daug agresyviai pažymėti jog artėja laiptų eilė.

3. Vandens apšvietimas

Sode įprasta turėti vandens telkinį, kad ir visai nedidelį. Vos keliais šviestuvais apšvietus vandenį pasieksite išties įspūdingų rezultatų.

Vanduo nuolat juda – ar tai būtų gyvybingas prūdas ar nedidelis šaltinėlis.

Šalia vandens telkinio įrengti mini šviestuvai mes tikrą jaukumo bangą ant vandens kuria galėsite grožėtis kiekvieną vakarą praeidami pro vandens telkinį.

4.Pagrindiniai sodo akcentai

Kitas dalykas, reikia įvertinti savo sodo bendrą vaizdą. Kas jūsų manymu yra svarbiausi elementai jame?

Ar tai jau minėtas vandens telkinys, galbūt daržovių lysvės ar vaismedžiai, tinkamas apšvietimas yra labai svarbus norint išryškinti tai kas svarbiausia sode.

Atėjus nakčiai, jūsų sodo pagrindas liks pastebėtas, o tiksliau, bus jo dėmesio centre.

Nereikia pabijoti pabūti kūrybiškais ir paeksperimentuoti su skirtingų šviesų paletėmis, galbūt atrasite kombinaciją kuri naktį į jūsų sodą privers pažvelgti kitaip ne tiks svečius, tačiau ir jus pačius?

5. Įvažiavimas

Tai dar vienas sodo elementas kuris atrodo iš pažiūros labai paprastas, tačiau yra be galo svarbus elementas ne tik praktine prasme, tačiau ir estetine.

Jaukus apšvietimas nustebins ir jaukiai nuteiks ne tik pirmą kartą namuose besilankančius svečius, draugus, tačiau ir jus pačius kuomet grįžtate pavargę po darbų.

Nereikia apsistoti ties paprastais apšvietimo žibintais nušviečiančiais kelią. Čia taip pat galima sau leisti paeksperimentuoti su skirtingomis paletėmis ir atrasti kombinaciją kuri maloniai nuteiks visus kas atvažiuoja pas jus.

Pabaigai

Trumpai aptarėme apšvietimo klausimą sode naudojant įvairius sodo žibintus. Faktas, jog čia nereikia bandyti nugriauti kalnų ir laužytis dėl kiekvienos smulkmenos, užtenka vos poros smulkių žibintų ir rezultatai bus tikrai įspūdingi.

Tikime, jog neprašausite išsirinkę keletą stilingų žibintų savo pagrindinėse sodo vietose, įvažiavime ir kitomis vietomis kur žmonės prabūna daugiausiai laiko. Na, o vėliau beliks tiks džiaugtis savo geru pasirinkimu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(Įvertinimų dar nėra)
Loading...