Kas yra BIC/SWIFT kodas?

kas yra bic kodasBIC/SWIFT kodas – tai finansinės institucijos (banko) identifikavimo kodas sudarytas iš 8 arba 11 raidinių ir skaitmeninių simbolių.

Šie simboliai yra sudaryti iš verslo kurioje yra bankas prefikso, pačios šalies kodo, šalies priesagos ir banko filialo identifikatoriaus.

Pasaulyje kiekvieną akimirką vyksta milijonai finansinių operacijų mokant ir išduodant pinigų. [toc]

BIC/SWIFT kodas yra priemonė kuri padeda užtikrinti, jog transakcijos yra atliekamos tinkamai.

Šiame straipsnyje plačiau apie BIC/SWIFT kodą.

Ką reiškia BIC/SWIFT kodo simboliai?

BIC/SWIFT kodas, kaip minėta, yra sudarytas iš 8 arba 11 simbolių:

  • 4 raidės – finansinės institucijos (banko) kodas. Neretai tai būna tiesiog banko pavadinimo sutrumpinimas
  • 2 raidės – šalies kodas
  • 2 raidės/skaičiai – pagrindinio banko biuro vietovės kodas
  • 3 raidės/skaičiai (pasirinktinai) – skyriaus kodas

Šis kodas yra patvirtintas Tarptautinės standartizacijos organizacijos registruojančius šiuos kodus visame pasaulyje. Kaip jau minėta, BIC/SWIFT yra kodas naudojamas paslaugų tiekėjų užtikrinti, jog finansinės transakcijos yra tinkamai.

Kaip surasti savo BIC/SWIFT kodą?

Paprastai jūsų banko BIC/SWIFT kodą galite rasti jo internetinėje svetainėje pateiktoje ataskaitoje su pagrindiniais duomenis. Jei svetainėje jo neradote, kreipkitės į banke dirbantį darbuotoją ir jis jums pateiks BIC/SWIFT kodą.

Kitu atveju galite pasinaudoti internete esančiais BIC/SWIFT kodo nustatymo įrankiais, kuriuose yra pateikiami duomenys apie įvairiose šalyse esančius bankus.

Tai yra išties patogu, tačiau tiksliausią informaciją apie šį kodą vistiek geriausia gauti tiesiai iš savo paties banko, kad nekiltų jokių nesklandumų atliekant norimą transakciją.

Lietuvoje veikiančių bankų SWIFT ir BIC kodai

Žemiau rasite lentelę su Lietuvoje veikiančių bankų ir finansų organizacijų SWIFT ir BIC kodais:

 

Bankas / Finansinė organizacija SWIFT kodas BIC kodas
AB SEB bankas CBVILT2X 70440
AB Swedbank HABALT22 73000
AB Citadele bankas INDULT2X 72900
Medicinos Bankas MEBKLT21 72300
AB Luminor bankas AGBLLT2X 40100
AB Šiaulių bankas CBSBLT26 71800
UAB Paysera LT EVOLT21XXX N/A

Ši lentelė gali neapimti visų bankų ir finansų organizacijų, veikiančių Lietuvoje, ir šie duomenys gali keistis laikui bėgant. Prieš atlikdami finansines operacijas, rekomenduojama patikrinti naujausią informaciją tiesiogiai pasirinktoje banko ar finansinėje organizacijoje.

Kodėl BIC/SWIFT kodas toks svarbus atliekant pinigines transakcijas?

BIC/SWIFT kodo pagrindinė rolė yra supaprastinti pinigų pervedimo procedūras fiziniams ir juridiniams asmenims visame pasaulyje. Be šio kodo transakcijos tarptautiniu mastu būtų labai lėtos ir kur kas brangesnės nei yra dabar.

Daugelis pasaulio žmonių praktiškai kiekvieną dieną naudojasi tam tikra elektroninių finansinių paslaugų forma, tokia pavyzdžiui kaip paprasti debeto mokėjimai ar automatizuoti mokėjimai.

BIC/SWIFT kodas itin supaprastina visų formų mokėjimus ir pateikia tikslią identifikaciją lėšas priėmusiam banku, apie tai iš kur pinigai atėjo.

Įdomu: Verslo valdymo sistemų apžvalga →

Ar yra skirtumas tarp BIC ir SWIFT kodų?

Praktiškai ne, paprasčiausiai pasikeitė naudojamas pavadinimas. Anksčiau šis kodas buvo vadinamas tiesiog BIC ir reikšdavo “Banko Identifikacinis Kodas”.

Tačiau laikui bėgant atsirado naujų finansų apdorojimo technologijų, todėl trumpinys BIC paprasčiausiai nepakankamai tiksliai apibūdindavo tokį lėšų pervedimo būdą.

Dėl šios priežasties, dar 2009 metais buvo priimtas sprendimas terminą pervadinti į SWIFT, kuris tiksliau įvardytų šias transakcijas.

Tad jeigu pastebėjote, jog atliekant kokią nors transakciją (pvz. pirkimą) jūsų yra paprašoma įvardyti BIC ar SWIFT kodą, žinokite, jog tai yra visiškai tas pats kodas tiesiog vieni naudoja vieną, o kiti kitą pavadinimą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme BIC/SWIFT kodą, jo reikšmę ir naudojimo priežastis. Nors nedaugelis apie tai susimąsto, šis keleto simbolių junginys atlieka labai svarbią funkciją atliekant finansines transakcijas visame pasaulyje.

Susiję Įrašai

Verslas
Taip Pat Skaitykite
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 4
vidutinis įvertinimas - 3,00 iš 5
Loading...